Скопје Инфо

Македонскиот првак Вардар со пораз заминува од оваа сезона во Лигата на шампионите. На Ф4-турнирот „црвено-црните“ во полуфиналето загубија од Монпелје, 27-28, ...
сите 22 | | | веќе видена

Вардар не успеа да ја одбрани титулата освоена минатата година откако во полуфиналето загуби од Монппелје со 28-27. Ракометарите се бореа од првата до ...
сите 3 | | | веќе видена

Времето претпладне ќе биде сончево со мала локална облачност. Попладне облачноста ќе се зголемува главно во планинските региони на север и на запад, каде ќе ...
сите 230 | | | веќе видена

Навивачите на Вардар во одлична атмосфера пред Ланксес арената во Келн го чекаат почетокот на мечот со Монпелје. Фановите на Вардар се забавуваат пред ...
сите 50 | | | веќе видена

Лазаров најдобар стрелец во Лигата на шампионите! Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Ларазов, влезе повторно во историјата на европскиот ...
сите 86 | | | веќе видена

Големо изненадување на првиот меч од финалниот турнир во Лигата на шампионите во Келн, Нант успеа да го порази ПСЖ и за ракометниот свет можеби и шокантно, да ...
сите 86 | | | веќе видена

Македонските ракометни шампиони, ракометарите на Вардар добија уште една спортска химна. Овој пат новата навивачка песна носи наслов „Песна за Вардар“ и се ...
сите 138 | | | веќе видена

Во Полициската станица Драчево, вчера 41- годишниот И.Х. од село Елово, скопско, пријавил дека на 24.05.2018 година околу 16 часот неговиот малолетен син видел ...
сите 32 | | | веќе видена

next