Фондот за иновации и технолошки развој го објави новиот јавен повик за финансиска поддршка за новоосновани стартап и спиноф-компании. Презентацијата на ...
сите 30 | | | веќе видена

Во Македонија 79,3 отсто од домаќинствата во првиот квартал од годинава имаат пристап на интернет од дома. Податоците на Државниот завод за статистика ...
сите 20 | | | веќе видена

Охрид, 22. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Секторот за туризам и локален економски развој, во среда, 24-ти октомври, во големата сала на општина Охрид, со почеток во ...
сите 16 | | | веќе видена

Државата нема слух за предлогот термалните води да се користат наместо нафта, како енергенс за загревање во градинарството, велат од Стопанската комора на ...
сите 9 | | | веќе видена

Откупувачите на сливи и преработувачи на пченица од денеска до 25 декември ќе може да поднесуваат барања за финансиска поддршка за откупени сливи и пченица од ...
сите 18 | | | веќе видена

Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во август 2018, изнесува 24 210 денари. Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на ...
сите 10 | | | веќе видена

Времето е категорија со која сите ние секојдневно се бориме барајќи начин секоја секунда да ја завртиме во наш прилог , но ретки се оние кои од секундите можат ...
| | веќе видена

Ножиците се дело на дизајнерот Олоф Бакстром, а се продадени во повеќе од милијарда примероци. Колку се овие ножици незаменлив и култен примерок зборува и ...
| | веќе видена

Шпанија, Грција и Италија се водечките дестинации при купување на хотели и одморалишта, како и за изградба на туристички комплекси, покажува заедничкото ...
| | веќе видена

next