Младите играчи на англиската фудбалска репрзентација да бидат подготвени за „непријателска атмосфера“ во Подгорица за време на вечерашниот евроквалфикациски ...
сите 15 | | | веќе видена

Низ годините Виз Ер Скопскиот маратон ги урива сите рекорди во поглед на својата организација. Од 1.249 во првата до преку 10.000 тркачи во последната година, ...
сите 17 | | | веќе видена

Јогуртот е еден од млечните производи што се консумира од најраното детство. За придобивките од него зборуваат бројни експерти, кои го истакнуваат пробиотскиот ...
сите 13 | | | веќе видена

ЕКИПА во Љубљана, Никола Ѓуровски Фудбалската репрезентација на Македонија ремизираше (1-1) против Словенија во Љубљана и остана непоразена по две кокла во ...
сите 74 | | | веќе видена

next