Спортски

Манчестер Јунајтед вчера доживеа уште една катастрофа со поразот во гости против Евертон со 4:0. Црвените ѓаволи одлично играа по доаѓањето на Солскјер на ...
сите 97 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед во вчерашниот натпревар против Евертон доживеа вистински дебакл и на „Гудисон Парк“ „црвените ѓаволи“ беа поразени со високи 4:0. ...
сите 97 | | | веќе видена

Првата фаза во НБА плејофот полека влегува во својата завршница. Кошаркарите на Портланд поведоа со 3:1 во серијата против Оклахома откако славеа на гостински ...
сите 44 | | | веќе видена

Немања Матиќ како ретко кој фудбалер направи храбар потег. Фудбалерите на Манчестер Јунајтед го победија Евертон со 4:0, а Немања Матиќ ја превзема вината за ...
| | веќе видена

Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити во среда ќе го играат дербито на „Олд Трафорд“ и тоа ќе биде исклучително важен натпревар и за Ливерпул кој е во трка за ...
сите 36 | | | веќе видена

Кристиано Роналдо ја изненади јавноста кога вчера ја посети Хрватска, поточно Дубровник каде што одлучи да ги помине празниците. Играчите во Италија добија ...
сите 11 | | | веќе видена

Џејмс Милнер со голот од пенал во 81-та минута вчера ја обезбеди победата на Ливерпул во Кардиф. „Црвените“ остварија важен триумф со резултат 0:2. Покрај ...
сите 33 | | | веќе видена

Дејвид Мојс во 2013 година го превзема Манчестер Јунајтед како замена за легендарниот Сер Алекс Фергусон. Сер Алекс го избра својот сонародник за наследник, но ...
сите 97 | | | веќе видена

Карим Бензема денес постигна хет-трик во победата на Реал Мадрид над Атлетик Билбао (3:0). Со овие три погодоци одличниот Французин ја продолжи добрата форма ...
сите 77 | | | веќе видена

Елиф Елмас секојдневно се поврзува со трансфер во повеќе клубови ширум Европа, а еден клуб се почесто се споменува. Неодамна се појави вест дека спортскиот ...
сите 18 | | | веќе видена

Навивачите на Ливерпул конечно можат да воздивнат. Ливерпул денес го игра натпреварот против Кардиф во кој мораше да дојде до победа. Резултатот 0:0 беше ...
сите 4 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед денес претрпе висок пораз од 4:0 на гостувањето кај Евертон. Екипата на Оле Гунар Солскјер дојде по три бода на „Гудисон Парк“, тие бодови ...
сите 22 | | | веќе видена

Ливерпул денес го игра натпреварот против Кардиф. Овој натпревар како и секој следен до крајот на сезоната е и тоа како важен во трката за шампионската титула ...
сите 33 | | | веќе видена

ПСЖ попладнево и официјално стана нов шампион на Франција. Нант денес го пречека Амиен и славеше со 3:2. После првото полувреме мрежите мируваа за Кулибали во ...
сите 5 | | | веќе видена

Денес Манчестер Јунајтед доживеа тежок пораз во натпреварот против Евертон. „Црвените ѓаволи“ денес на гости против Евертон запишаа пораз од убедливи 4:0. Ова ...
сите 22 | | | веќе видена

next