Вориорс едвај ги згаснаа „жешките“ (ВИДЕО)


2 копии
4 копии

Тимот на Далас минимално, но мора да се каже заслужено го победија Портланд со 102:101 во вчерашниот НБА натпревар. Одново во редовите на Далас блескаше ...
| | веќе видена | слични

Лука Дончиќ беше најзаслужен за победата на Далас на Портландод 102-101. Не само поради тоа што постигна 29 поени туку и поради тоа што ги даде клучните поени ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Оклахома успеа да направи неверојатен пресврт на гостувањето во „Тојота Центарот“ и на крајот да се избори за победа против Хјустон, комплетно анулирајќи ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари средба со шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Клеменс Која, на која беа ...
сите 383 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун користи свој личен оклопен воз за патувања во други земји.Возот го наследил од татко му, кој со него патувал во Кина и ...
сите 152 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 228 | | | веќе видена

Официјално се најавени три телевизиски дуели меѓу кандидатите за претседатели на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски. Утре ќе ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вориорс едвај ги згаснаа „жешките“ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: