Докази има многу, а онаа следна насока кон која се стреми искусниот српски репрезентативец е креирање на нови млади сили. Затоа и ова лето неговиот тим на ...
сите 7 | | | веќе видена

За многу кратко време, уште еден недозволен момент во нашата Прва лига. Настап на една екипа од елитната дивизија со четворица странски кошаркари во еден ...
сите 5 | | | веќе видена

Прочувените нереди на стадионот „Максимир“ во далечната 1990 година, пред дуелот Динамо - Црвена Звезда ќе остане вечно запамтен како момент „кога започна ...
сите 3 | | | веќе видена

Со заминувањето на Хуан Фелипе, Вардар остана без бразилски шмек, а играчите од најтрофејната светска фудбалска нација оставија траен печат во историјата на ...
сите 11 | | | веќе видена

Генерацијата за играчи до 19 години, за која веруваме дека може да носи фудбалски радости во наредните 10-тина години за Македонија, денеска разочара и загуби ...
сите 36 | | | веќе видена

Македонската женска репрезентација вечерва (20 часот) против Фарски Острови ќе ги бара првите бодови во квалификациите за ЕП 2018, откако претходно загуби од ...
сите 13 | | | веќе видена

Каталонскиот гигант на точно три кола до крајот од Ла Лига, може да стигнат до недостижна предност во однос на останатите ривали. Освен шти Барселона очекува ...
сите 5 | | | веќе видена

Некогашниот шпански репрезентативец Чаби Алонсо се соочува со затворска казна во траење од пет години. Таква казна побара шпанското обвинителство, откако беше ...
сите 18 | | | веќе видена

Џенаро Гатузо ќе потпише нов договор со Милан, што значи дека челниците на клубот се задоволни од работата на стратегот на „Сан Сиро“. Некогашниот играч на ...
сите 40 | | | веќе видена

Системот за видеопомош на судиите (т.н. ВАР-систем) ќе биде во функција на натпреварите на македонската репрезентација против Финска и Азербејџан кои се играат ...
сите 73 | | | веќе видена

next