Милан имаше негатива во Бергамо, но тоа не ги спречи „росонерите“ да направат целосен пресврт и да ја победат амбициозната Аталанта со 3:1. Фројлер го постигна ...
| | веќе видена | слични

Роберто Манчини беше човекот кој одлучи да го врати Марио Балотели во италијанската фудбалска репрезентација, но актуелниот селектор на „аѕурите“ брзо се ...
сите 10 | | | веќе видена

Грчката кошаркарска федерација ја одреди казната за Олимпијакос, откако клубот од Пиреја реши да не го доигра полуфиналниот меч од кошаркарскиот куп против ...
сите 25 | | | веќе видена

Давид Оспина изминатово лето одлучи да го напушти Арсенал и замина на позајмица во Наполи, а иако во првиот дел од сезоната беше стандарден на голот и добиваше ...
сите 31 | | | веќе видена

Клаудио Пизаро со години наназад е фудбалски симбол за Бундеслигата, а од оваа вечер, неуништливиот напаѓач од Перу испиша историја во германскиот фудбал со ...
сите 3 | | | веќе видена

Манчестер Сити не планира да подзастане во ниту едно натпреварување кое го игра оваа сезона, а тоа го докажа и со вечерашното издание во ФА купот каде ...
сите 6 | | | веќе видена

Адис Јаховиќ предвреме го заврши денешниот меч против Фенербахче откако го нагазна противничкиот фудбалер во 30-та минута, но фановите на Коњаспор сметаат дека ...
сите 15 | | | веќе видена

Белорускиот шампион Мешков Брест денеска успеа да го победи Рајн-Некар Левен на нашиот Филип Талески во рамките на Лигата на шампионите, а тоа успеа да го ...
сите 28 | | | веќе видена

Во изминативе неколку дена, една од најкоментираните теми во фудбалска Англија беше првиот пораз кој го претрпе Манчестер Јунајтед под водство на Оле Гунар ...
сите 187 | | | веќе видена

Вардар одигра феноменално добро во втората половина на првото полувреме во кое на прв поглед се чинеше дека си создаде убедлива предност против Веспрем која ...
сите 107 | | | веќе видена

Иван Тричковски беше во центарот на вниманието на денешниот дерби меч меѓу АПОЕЛ и АЕК Ларнака, не само поради тоа што играше против својот поранешен тим, туку ...
сите 7 | | | веќе видена

Ова попладне на програмата беше малото мадридско дерби меѓу Рајо Валјекано и Атлетико Мадрид, а иако домашниот тим одлично одолеваше на фаворитот и имаше свои ...
сите 23 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед би можел да заврши кај сопственик со слично портфолио како тој на градскиот ривал Манчестер Сити, тврди денеска „Сан“ во својата ексклузива. ...
сите 5 | | | веќе видена

Македонскиот ракометен вицешампион, Металург денеска официјално го претстави најновото засилување-хрватскиот интернационалец Тео Чориќ. Станува збор за играч ...
сите 4 | | | веќе видена

Баерн Минхен успеа да го освои трите бода на гостувањето кај Аугзбург (3-2), но тренерот Нико Ковач не беше задоволен од играта и настапот на неговите ...
сите 38 | | | веќе видена

next