„Made in Macedonia“ симфониски концерт на Македонската филхармонија


5 копии
4 копии
8 копии
5 копии

Диригент ќе биде Борјан Цанев, а на програмата се и „Лет“ од австралискиот композитор со македонско потекло Мајкл Бакрнчев, како и познатата Симфонија бр. 41 ...
| | веќе видена | слични

На 15 март на сцената на единствениот симфониски оркестар кај нас, ќе можат да се слушнат дела од Луи Шор, Мајкл Бакрнчев и од Моцарт Кларинетистот Здравко ...
| | веќе видена | слични

Концертната сала на музичката школа „Ленце“ беше преполна за матине-концертот на клавирското дуо Хајди Елзесер и Ненад Лечиќ. Притоа сигурно никој не си ја ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Принцот Хари и Меган Маркл присуствувале на славната "Royal Ascot" церемонија, односно коњските трки кои претставуваат еден од најважните настани во календарот ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Made in Macedonia“ симфониски концерт на Македонската филхармонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: