Популарната хрватска пејачка Нина Бадриќ, деновиве на островот Хвар снимаше спот за нејзината нова песна „Volim te, volim". Во егзотичното летно опкружување, ...
сите 3 | | | веќе видена

Летото е совршен период за целосно бели комбинации. И од практичен и од естетски аспект, монохроматските бели аутфити се секогаш добра идеја како да изгледате ...
сите 9 | | | веќе видена

Кралот Вилем Александар и кралицата Максима од Холандија беа почесни гости на кралицата Елизабета на годинешните, традиционални трки со коњи Ројал Аскот. На ...
сите 30 | | | веќе видена

Во просториите на Младинскиот културен центар вчеравечер беше отворена изложбата со мото „Инклузија, не ексклузија“ во рамки на 12.Скопје постер фестивал. На ...
сите 19 | | | веќе видена

Тенисерката која своевремено беше и број еден во светот, Каролин Возњацки викендов се омажи за кошаркарот Дејвид Ли. Свадбата се одвиваше во Тоскана, а ...
сите 6 | | | веќе видена

Една од најактуелните и атрактивни модни блогерки, со 5.3 милиони следбеници на Инстаграм, Негин Мирсалехи, која е препознатлива по својата раскошна коса, е ...
сите 9 | | | веќе видена

next