РадиоМК

Во пресрет на празниците, „Егзит“ ја започна големата новогодишна акција, во која со купување на влезница за фестивалот „Егзит“ по промотивната цена од 3.580 ...
| | веќе видена

Иако се пласираше на 12. место на годинашниот детстки Евросонг, емотивната балада „Дома“во изведба на талентираната Марија Спасовска дефинитивно се издвои како ...
| | веќе видена

Годинашното, 33. по ред издание на фестивалот „Макфест“ навистина ни понуди бројни потенцијални евергрини, а за да им го продолжат векот на своите песни, ...
сите 2 | | | веќе видена

Независниот бренд „Стенд-ап Македонија“ има нови предновогодишни изненадувања за македонската публика, која на 20 декември во АРМ ќе има можност да ужива во ...
сите 3 | | | веќе видена

Вчера, 10 декември, во клуб-ресторанот МКЦ се одржа промоција на книгата „Уште музика и муабети“ на новинарот Ненад Георгиевски во издание на „Полица“. Книгата ...
сите 4 | | | веќе видена

На денешен ден, 11 декември во 2016 година, на возраст од 73 години по кусо боледување почина кралицата на ромската музика, Есма Реџепова – Теодосиевска.Во ...
сите 15 | | | веќе видена

next