Во Хрватска го сметаат за еден од авторите кои најдобро се занимава со болките на сегашноста, кој транзицијата и оставштината од социјалзимот ги прави ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонската опера и балет вечерва (23 мај) од 20 часот во рамки на Мајските оперски вечери, организира гала-оперски концерт посветен на композиторите Џакомо ...
сите 35 | | | веќе видена

Македонската филхармонија, во соработка со кино „Милениум“ и Град Скопје на 6-ти и 7 јуни под отворено небо во Градскиот парк ќе организира настани по повод ...
сите 25 | | | веќе видена

На 4 Мај во Стопанската Комора на Македонија во Скопје, Фондацијата Претприемачки Сервис за Млади организираше тркалезна маса со цел да ги идентификува ...
сите 27 | | | веќе видена

Со официјално писмо до претседателот на фестивалот и ректор на Универзитетот за аудиовизуелни уметности Јордан Плевнеш, Министерството за култура на Република ...
сите 20 | | | веќе видена

„ЕВН Македонија“ за постојаната поставка за историјата на електрификацијата во Македонија ја доби наградата Музеј на годината за 2017 година од Македонскиот ...
сите 10 | | | веќе видена

Дуке пред домашната публика во салата на Македонската филхармонија го донесе својот проект Сон. Верба. Љубов што е своевидно продолжение на настапите од 2016 ...
сите 17 | | | веќе видена

next