Студенти го „олесниле“ Епл за 900.000 долари: Лажни телефони менувале за вистински!


Двајца студенти од Кина речиси две години во американската сојузна држава Орегон, воделе сопствен бизнис, кој вклучувал подметнување лажни Ајфони во сервисот ...
| | веќе видена | слични

Двајца кинески студенти, кои студирале во САД, се обвинети за измама со илјадници iPhone телефони коишто ги праќале на “поправка“ во компанијата, а за возврат ...
| | веќе видена | слични

Претворањето на iPhone во прашина и неговото разложување во киселина ги открива сите хемиски елементи кои паметниот телефон ги содржи, но го открива и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште едно чудо го обележало настанот со Нотр Дам, катедралата која настрадала во катастрофалниот пожар.Пчелите, околу 180.000, кои живееле во кошници на кровот ...
сите 809 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 118 | | | веќе видена

Француската полиција за време на денешните протести на „жолтите елеци“ користеше сина течност од водените топови, најверојатно за да ги обележи демонстрантите, ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Студенти го „олесниле“ Епл за 900.000 долари: Лажни телефони менувале за вистински!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: