Google го претстави новиот производ, Gmail Go, кој е последниот во низата апликации од линијата „Go“, кои се всушност за нијанса послаби верзии на оригиналните ...
сите 4 | | | веќе видена

Недостигот на графички картички на пазарот за компјутерска опрема, како и нивното поскапување предизвикано од зголемениот интерес за „копање“ на криптовалути ...
сите 7 | | | веќе видена

Семос Академија распиша Конкурс за доделување стипендии на тема „Звукот на градот“ за академската 2018/2019 година за образовните профили Графички дизајнер и ...
сите 9 | | | веќе видена

next