Царините на САД и високите буџетски дефицити ќе го забават растот на американската економија, според една студија на економистите од приватниот сектор во САД, ...
сите 37 | | | веќе видена

При патување, сите ние се стремиме да собереме интересни впечатоци и живописни спомени. Правиме куп банални фотографии во позадината на светските знаменитости ...
сите 3 | | | веќе видена

Турската економска катастрофа може да прерасне во вистинско цунами кое би го потресло светот. Засега македонското стопанство не трпи последици, но тоа брзо би ...
сите 290 | | | веќе видена

Кралската пошта беше казнета со 50 милиони фунти од британскиот телеком за заштита на конкуренцијата во областа на телекомуникациите, медиумите и поштенските ...
сите 27 | | | веќе видена

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, денеска изјави дека сегашната криза на националната валута е напад врз турската економија и дека не се разликува од ...
сите 290 | | | веќе видена

На седница на Владата задутре се очекува да биде усвоена уредба за распределба на финансиии за нискобуџетни авиокомпании и по нејзино објавување во Службен ...
сите 35 | | | веќе видена

Европејците на туристички патувања годишно вкупно трошат 428 милијарди евра, најмногу Германците 120 милијарди, Французите 71 и Британците 61 милијарда. ...
сите 22 | | | веќе видена

next