Костадинов: Силјановска нека го повика Мицкоски да го поддржи Законот за јавно обвинителство (ВИДЕО)


„СДСМ е спремен за разговори, знаеме колку е важно да се донесе законот за јавното обвинителство коишто е согласно европските критериуми, согласно насоки од ...
| | веќе видена | слични

 Оттаму велат дека материјалите што партијата им ги доставила биле разгледани но клучните разлики остануваат. Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
13 копии

Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ на новинарско прашање за преговорите за СЈО вели дека тие како одговорна политичка партија се спремни за разговори. – ...
| | веќе видена | слични

-Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно материјали, но клучните разлики остануваат. Материјалите не беа во согласност со европските препораки за отворање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Некои од најдобрите оперски пејачи во Русија се здружија и снимија топла музичка порака за поддршка на народот на Франција, кој тагува по катастрофалниот пожар ...
сите 671 | | | веќе видена

Победата на Пендаровски во првиот круг најавува уште поголема поддршка од граѓаните за концептот Заедно Напред во вториот круг, на 5-ти мај. Македонци, ...
сите 370 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 353 | | | веќе видена

Продолжува теренска вакцинација низ училиштата, медицински персонал ќе ги вакцинира оние што не ја примиле вакцината против ситни сипаници. Оваа одлука ја ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадинов: Силјановска нека го повика Мицкоски да го поддржи Законот за јавно обвинителство (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: