Нет Прес

Капитулантскиот Договор од Преспа и промената на името, ВМРО-ДПМНЕ рече дека нема да донесат датум за преговори со ЕУ, за тоа треба реформи и работа. Но тоа не ...
сите 69 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето готување во емисијата „Топ тема“ информираше за неколку факти и кои не ѝ се познати на ...
сите 24 | | | веќе видена

Пратеникот Илија Димовски на својот Твитер профил објави статус поврзан со одбивањето на Македонија за отпочнување на преговори со ЕУ. -Да потпишеш договор ...
сите 43 | | | веќе видена

Поради намалувањето на партиципацијата за студентите, проект на Владата на ВМРО-ДПМНЕ им се овозможи на голем број млади да се запишат на факултет, млади кои ...
сите 11 | | | веќе видена

Конкретен датум за почетокот на пристапните преговори за Македонија нема, откако Советот на Европа во вторникот одлучи да се наврати на ова прашање најдоцна до ...
сите 107 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел во вторникот го пречека во Берлин во прва државна посета неодамна избраниот претседател на Украина, Володомир Зелински, но ...
сите 32 | | | веќе видена

next