Стандард

Шефот на државата Стево Пендаровски на денешната средба со лидерот на Демократска унија за интеграција Али Ахмети укажал на потребата во периодот што претстои ...
сите 18 | | | веќе видена

Формалниот систем за образование не произведува кадри кои имаат квалификации што ги бара приватниот сектор. Потребно е воведување дуално образование, учење ...
сите 14 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика, Јоханес Хан, очекува Северна Македонија да добие датум за почеток на преговорите со Европската Унија, а ...
сите 77 | | | веќе видена

Личните работи на Џулијан Асанж од времето додека живееше во Амбасадата на Еквадор во Лондон ќе им бидат предадени на американски обвинители, соопшти денеска ...
сите 56 | | | веќе видена

По двегодишна врска, актерката Скарлет Јохансон се вери за своето момче, сценаристот Колин Џост, соопшти нејзниот публицист Марсел Парисо. Датумот на свадбата ...
сите 12 | | | веќе видена

Откако Советот на министри на БиХ неодамна ја одобри заедничката продажба на зградата на Амбасадата на поранешна СФР Југославија во некогашниот главен град на ...
сите 9 | | | веќе видена

Таксистите, сопствениците на автошколите и вработените во Брзата помош во Франција денеска протестираат против најавената реформа на законот за сообраќај со ...
сите 5 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, министрите за финансии и за образование и наука, Драган Тевдовски и Арбер Адеми, во рамки на ...
сите 77 | | | веќе видена

Во Тирана не се многу убедливи кога ги осудуваат јавно коментарите за Голема Албанија како пропаганда на Русите и Србите, наменети да култитивират страв на ...
сите 3 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за одбрана и безбедност расправаат по вкупно 91 амандман по Предлог-законот за Агенцијата за национална безбедност. Од ...
сите 32 | | | веќе видена

„Huawei направи значителен придонес во развојот на Android низ целиот свет. Како еден од клучните глобални партнери на Android, ние тесно соработуваме со ...
сите 109 | | | веќе видена

Западниот Балкан се соочува со нерешени проблеми, но за Европа тој и натаму останува перспективен регион, оценија на денешната средба во Софија министрите за ...
сите 6 | | | веќе видена

next