Стандард

Ставот на ЕУ во однос на признавањето на Ерусалим останува непроменет, изјави денеска портпаролката на високата претставничка на Унијата за надворешна политика ...
сите 9 | | | веќе видена

„Врти-сучи ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски повторно лажат. ВМРО-ДПМНЕ нема план, нема програма, нема ниту идеја или предлог за граѓаните па ги продолжува ...
сите 18 | | | веќе видена

Осудувам какво било насилство што се случува каде било и од каде било и секој мора да одговара за она што го има направено. Лицата за тој настан се приведени. ...
сите 35 | | | веќе видена

„Ѓорге Иванов и во последните денови од мандатот продолжува да биде кочничар на реформите, да работи спротивно на државните интереси и интересите на граѓаните. ...
сите 45 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не верува дека се пропаднати разговорите за законот за јавно обвинителство и идниот статус на СЈО со најголемата парламентарна партија ...
сите 226 | | | веќе видена

За време на патувањето на премиерот на Грција, Алексис Ципрас кон островот Агатониси, што се наоѓа во близина на Турција, по повод грчкиот национален празник, ...
сите 60 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Северна Македонија, Стево Пендаровски реагираше на видео изјавата која ја шират медиумите блиски до ВМРО-ДПМНЕ во кое тој, додека ...
сите 79 | | | веќе видена

БЕСА најави дека ќе го поддржи новиот закон за јавно обвинителство доколку СЈО остане да функционира како независна институција, а не како составен дел од ЈО. ...
сите 226 | | | веќе видена

Претставници на невладините и граѓанските организации и денеска на продолжението на јавната расправа по Предлог законот за социјална заштита одржана на седница ...
сите 42 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека очекува во предвидените рокови да завршат сите постапки и оти има сериозни шанси темелите на новиот ...
сите 74 | | | веќе видена

За законот за Специјалното јавно обвинителство треба да работиме паралелно во два правца, и да се обидеме да постигнеме консензус со опозицијата и да ...
сите 226 | | | веќе видена

Непознато лице, веројатно пеш, околу 5.30 часот утрово фрлило молотов коктел врз домот на алтернативниот министер за здравство на Грција, Павлос Полакис, при ...
сите 10 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај ја разреши денеска заменик министерката за правда Весна Микиќ, која вчера, на 20-годишнината од почетокот на нападите на ...
сите 16 | | | веќе видена

Просечната цена на метар квадратен станбена површина во 2018 година изнесувала 43.155 денари, што е за 3,2 отсто повеќе во однос на 2017 година, соопшти ...
сите 33 | | | веќе видена

next