Тешко повреден работник додека сечел дрва

Додека сечел дрва со тешки телесни повреди се здобил 30 годишен жител од гостиварско Ново Село.Несреќата се случила во месноста Студена Вода, покрај регионалниот пат Гостивар -Маврови Анови. Повредениот бил донесен во гсотиварската болница, но поради сериозните повреди во главата е префрлен на скопските клиники.-Повредениот претходно сечел дрва, со моторна пила. Дел од дрвото се скршило и ...

⇐ DailyКанал 77 ⇒