„Еве ги денеска одлуките, директно испраќам наредба до сите, веднаш да се повлечат од работните места каде што се. Само така ќе функционира системот. Државна ...
сите 20 | | | веќе видена

„Бројката на неврабоитеност е 19.4 %. Платите растат и ќе продолжат да растат. Бргу ќе дојде време кога граѓаните ќе можат да бираат работа и да напредуваат во ...
сите 99 | | | веќе видена

„Сите вие што останавте дома знам дека се еѓите од помислата на тоа да се врати режимот на Груевски. Испраќам порака до вас, должност наша е родоњубска и ...
сите 99 | | | веќе видена

„Гласањето за бројот на 3 е гаранција дека нема никогаш да се врати режимот на Груевски”, рече вечерва Стево Пендаровски, од Прилеп. Во Прилеп се сеќавате на ...
сите 99 | | | веќе видена

Оваа генерација политичари го остварува сонот за членство на земјата во НАТО и ЕУ, рече Стево Пендаровски вечерва од Прилеп. „Во очи на вториот круг за ...
сите 99 | | | веќе видена

Иако изгубивме неколку слободни денови, како за Водици, сепак има и многу споени викенди оваа година, а еден од нив следи за задутре за Велигден, по што ни ...
сите 83 | | | веќе видена

Три млади лица загинаа, а четири лица се повредени во атар кај селото Рума и тоа кога оделе да запросат девојка. Како што информираат српските медиуми, до ...
сите 9 | | | веќе видена

Ниту еден граѓанин што живее во стан во своја сопственост, кој бил исклучен од системот за централно греење пред 31 март 2019 година, нема да плаќа никаков ...
сите 250 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, со твит повика на формирање праведни социјални медиуми како одговор на дискриминацијата, која, како што тврди, како ...
сите 30 | | | веќе видена

Последните случувања во ИВЗ ги квалификуваме како скандалозни и недозволиво и најостро ги осудуваме. Она што го видовме е директно мешање на државата во ...
сите 363 | | | веќе видена

Кумановското јавно обвинителство побара притвор за возачот кој е осомничен дека усмрти полицаец. За настанот е отворена истрага, а возачот е осомничен за ...
сите 114 | | | веќе видена

Тригодишното момче го пронајде американската гранична патрола, која се обидува да ги пронајде неговите родители врз основа на бројот на телефонот запишан на ...
сите 13 | | | веќе видена

Претседателот на Филипини, Родриго Дутерте, денеска се закани дека ќе испорача голема количина отпад назад во Канада, како и дека еден дел од ѓубрето ќе го ...
сите 20 | | | веќе видена

next