До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет. Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се ...
сите 207 | | | веќе видена

На Фејсбук страницата „Da li ste znali“ објавено е писмо од едно момче кое од Свети Никола побарало да му ги исполни желбите. Посакало неговите родители да ...
сите 7 | | | веќе видена

Нов рецепт за совршена торта со Фанта. Нема да верувате колку е вкусно: СОСТОЈКИ: 400 гр. бисквити 2 л фанта 4 кеси пудинг од ванила 10 лажици шеќер 2 маргарин ...
сите 6 | | | веќе видена

Тие својата љубов ја покажуваат со дела, а не со зборови! И додека се фрустрирани бдејќи не можат да ги изговорат зборовите „те сакам“ – можеби би требало да ...
сите 36 | | | веќе видена

Се чини дека денес луѓето ретко покажуваат благодарност. Понекогаш едно „благодарам“ многу значи и ги зближува луѓето на посебен начин. Меѓутоа, луѓето се ...
сите 7 | | | веќе видена

Следниот месец конечно ќе донесе пари на следните хороскопски знаци: Овен Конечно работата ќе ги даде посакуваните резултати. Вие го заслужувате тоа! Затоа ...
сите 36 | | | веќе видена

На почетокот на годинава објавени се пророштва кои ги предвидел најпознатиот пророк Мишел де Нотрдам, попознат како Нострадамус. Нострадамус 1555 година ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Кој сè ќе може да побара амнестија од учесниците во настаните на 27 април, најверојатно, ќе биде познато в понеделник, кога во форма на предлог-закон за ...
сите 148 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, испрати честитка по повод трансформацијата на безбедносните сили во косовската армија. Во честитката тој напиша биле потребни ...
сите 268 | | | веќе видена

next