Бркај Работа

Сите ние мечтееме за убава и здрава кожа, но поради различните животни навики и надворешните влијанија, тоа понекогаш не е изводливо. Најчестата причина за ...
сите 21 | | | веќе видена

Победата против ПСЖ во осминафиналето од Лигата на Шампионите го зеде данокот во тимот на Реал Мадрид. Зинедин Зидан барем во следните две недели нема да може ...
сите 14 | | | веќе видена

Научниците се загрижени поради огромната концентрација на микропластични делови во морскиот мраз на Арктикот. Пластичниот отпад е пронајден во секој дел од ...
сите 10 | | | веќе видена

Продавачот на осигурувања, Гвилим Пју (33), ги придобил фановите ширум светот откако ослабел 40-тина килограми, но и снимил реклама за виски брендот на Дејвид ...
сите 4 | | | веќе видена

Додека пред една недела славната ѕвезда на „Пријатели“, Џенифер Анистон, тврдеше дека во нејзиниот брак сè е совршено, дека таа и нејзиниот сопруг никогаш не ...
сите 36 | | | веќе видена

Македонската поп пејачка Тијана Дапчевиќ деновиве во јавноста е актуелна со улогата на германката Ула, во хумористичната ТВ серија „Преспав“. Но за да не ги ...
сите 14 | | | веќе видена

Славната актерка Катарина Радивојевиќ повеќе не е дел од серијата „Ургентен центар“. Имено, по скандалот кој се случи кога на организаторката и удри шлаканица, ...
сите 10 | | | веќе видена

Плус сајз моделот Табриа Мејџорс лани работела како чистачка, а сега има успешна кариера во светот на манекенството и гордо чекори на црвениот тепих. Деновиве ...
сите 11 | | | веќе видена

Вистинска семејна драма се случувала вчера во скопско Љубин кога Е.Б. (46) од пријавил дека од страна на неговиот внук Е.Б. (19) му била загрозена сигурноста. ...
сите 43 | | | веќе видена

Во 2017 година во Македонија животот го загубиле 155 лица, а 6.224 се потешко повредени во 4.019 сообраќајки со потешки последици, вели статистиката на ...
сите 23 | | | веќе видена

Струмичките карневалски празнувања почнаа вчера со предавањето на клучот на градот од страна на градоначалникот Коста Јаневски на карневалџиите и со кревањето ...
сите 47 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Грција во синоќешното интервју за грчката телевизија Алфа, снимено само неколку часа по маратонските преговори во Виена, ...
сите 106 | | | веќе видена

Комична ситуација се случи на денешната прес-конференција на Челзи каде е ден италијански новинар дојде пред менаџерот на Челзи Антонио Конте со дрес од ...
сите 24 | | | веќе видена

Фер плејот во фудбалот се повеќе исчезнува на фудбалските терени, а во раст е бројот на симулации. Во некои шампионати симулацијата се казнува по прегледување ...
сите 5 | | | веќе видена

Освен логорите на смртта, втората најголема тајна на нацистичкиот систем бил т.н. проект Лебенсборн. Според расистичките идеи на филозофот Алфред Росенберг, ...
сите 5 | | | веќе видена

Емили Блант која важи за една од најуспешните актерки во Холивуд се појавува во едно поразлично филмско остварување. Емили Блант и Џон Красински се главните ...
сите 3 | | | веќе видена

next