Актуелно24

Треба да знаеме кој вид на облека како да го переме, зошто многумина прават грешка и ова парче го перат на 30 степени. Се работи за чорапи. Чорапите не би ...
сите 3 | | | веќе видена

Мајк Меклафин десет години имал мака со машината за садови, и ги перел рачно садовите зошто не му ги собирало сите во неа. Сепак, открил нешто што им го олесни ...
сите 2 | | | веќе видена

Претходниот претседател на Владата на Р.Македонија и сегашен претседател на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски на неговата официјална фејсбук фан страна ...
сите 17 | | | веќе видена

Во градот Росарио во Аргентина е фатена паранормална активност со надзорната камера. Страшната снимка покажува болничка количка на тркала, која одеднаш сама се ...
сите 6 | | | веќе видена

Сигурносна камера сними жена која се обидува да украде пакет од тремот,а сето ова се одвивало на 26-тијануари 2018 година во Бодел, Вашингтон. Оваа девојка и ...
сите 14 | | | веќе видена

На новинарите им раскажале дека двајцата биле уморни од работата и дека две години ја планирале оваа авантура. Во меѓувреме Танер возел за Убер за дополнително ...
| | веќе видена

Како пожарникар спасил многу луѓе во својот живот, но едно лице посебно му останало во сеќавање. Во овој случај, тоа е пензионираниот пожарникар Мајк. ...
сите 17 | | | веќе видена

Постот не е диета и не се започнува за да ослабете. Постот не е храна – постот е молитва и воздржување. Воздржувањето на претерување од секаков вид: лоши ...
| | веќе видена

Беки Џо Ален која има 23 години и живее во Ливерпул, забременила и мислела дека чека само едно бебе, меѓутоа на ултразвукот дознала дека носи тројки. Не можев ...
сите 2 | | | веќе видена

Рос Мекџибионс, професионален фотограф и ловец на змии, снимил една змија недалеку од градот Есперанса во Западна Австралија, но таа го избрка од неговата ...
сите 8 | | | веќе видена

„Знаеме како Груевски избега од земјата“, тврди македонскиот премиер Зоран Заев во интервју објавено во германскиот весник Франкфуртер алгемајне цајтунг каде ...
сите 60 | | | веќе видена

Деновиве актуелна тема во македонско – бугарската јавност е датумот за чествување на Гоце Делчев односно неприфаќањето на бугарската комисија за заедничко ...
сите 17 | | | веќе видена

Некогаш најблескавите насмевки кријат преголема тага. Така сопружниците Кристал и Џереми Адкинс на прв поглед изгледаат неизмерно среќно, но почетокот на ...
сите 2 | | | веќе видена

Професор во најдоброто медицинско школо, дошол на предавање и им најавил на студентите дека ке им даде изненаден тест. Сите биле изненадени, само најдобриот ...
сите 2 | | | веќе видена

Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, изјави дека еден од учесниците во вчерашната сообраќајка, во која за жал имаше смртни последици, имал ...
сите 38 | | | веќе видена

next