Актуелно24

Роузи од Велика Британија забележала дека на нејзината тераса редовно се појавувале розови цветови. Мислела дека е некој таен обожавател, но не знаела кој е ...
сите 3 | | | веќе видена

Медисон има 11 години, а во училиште отишла во хеланки и во туника. Професорите ја избркале од час со објаснување дека не е прикладно облечена. Имено, поради ...
сите 5 | | | веќе видена

Неколку зборови залепени на вратата од возило на граски превоз во Белград кренаа вистинска бура на друштвените мрежи – со причина, секако. Имено во еден ...
| | веќе видена

Стефче Јакимовски, поранешниот градоначалник на општина Карпош е осомничен за злоупотреба на службената должност за легализација на државно земјиште, пишува ...
сите 173 | | | веќе видена

Една од најчестите инфекции во светот е инфекцијата на желудникот со бактеријата Хеликобактер пилори. Голем број лица со инфекцијата немаат стомачни тегоби. ...
сите 2 | | | веќе видена

За кратко време и со малку вложен труд може да постигнете неверојатни резултати. За овој мал проект ви е потребно: 5кг цимент 1 канта за мешање 3 чаши вода три ...
| | веќе видена

Девојчето родено со сребрени очи, која од раѓање има здравствени недостатоци конечно доби среќен крај. Имено малата Примроуз која е родена со конгенитален ...
сите 15 | | | веќе видена

Карл Бетсон одлучил да го насамари идниот сопственик на неговата куќа, па му приредил едно непријатно изненадување. Потрошил само две фунти, а се работи за ...
| | веќе видена

Кога им соопштиле дека ќе добиеме дете со деформитет, млад брачен пар знаел дека сака да го задржи бебето без оглед на се. Не им било грижа што ќе изгледа ...
сите 13 | | | веќе видена

Убавото време, но и новините и уреденоста на Зоолошката градина во Скопје, вчера го наполнија објектот. Зоолошката градина за само еден ден ја посетија 12.000 ...
сите 18 | | | веќе видена

Кој би знаел подобро и повеќе за животот од нашите баби кои проживеале толку многу. Прочитајте го следниов текст и ќе ја видите вистината за тоа. “Кога мојата ...
| | веќе видена

Чериш Роуз Лавел за само 2 месеци изгубила 14 килограми. Плашејќи се од најлошото, мајката ја одвела во болница и таму сфатила дека започнува нејзиниот ...
сите 4 | | | веќе видена

Како животот би изгледал доколку на сите им е совршен? Се прашувам. Сите се плашиме од грешки и бегаме од нив, дури и без да сфатиме дека една мала грешка може ...
сите 3 | | | веќе видена

Иако повеќето за Ана Кокиќ која ја гледавме и во ТЛЗП, мислеа дека е природна убавица, фотографиите од минатото покажуваат што се корегирала на себе. Убавата ...
сите 13 | | | веќе видена

Некои луѓе едноставно не бираат работа и не им е важно дали е некоја машка или женска работа. Една од тие луѓе е и Виолета, која се вратила на имотот на ...
сите 2 | | | веќе видена

next