Таратур

Инстаграм како социјална мрежа има доста строги правила за тоа што може, а што не смее да се објавува на нивната платформа, а токму тоа го искористија ...
сите 15 | | | веќе видена

Според предвидувањата и прогнозите кои ги дава извршниот директор на „Circle“, Џереми Олер, сите светски валути, од американскиот долар до кинескиот јуан, во ...
сите 41 | | | веќе видена

Од втората по големина јужнокорејска менувачница за криптовалути „Битхамб“ известија дека во хакерски напад чија цел била нивната менувачница, хакери извршиле ...
сите 41 | | | веќе видена

Обложувалницата на Coinbet24 за многу брзо време станат бренд на обложувачкиот пазар, а благодарение на корисниците се издигна и на првото место на достапни ...
сите 25 | | | веќе видена

На популарната страница Rotten Tomatoes можат да се најдат разни филмски рангирања и топ листи, а меѓу нив е и онаа со 100 најдобри хорор филмови на сите ...
сите 9 | | | веќе видена

Славниот музичар Роби Вилијамс, во своето гостување во емисијата This Morning на ITV, откри зошто за време на неговиот настап во живо на отворањето на ...
сите 59 | | | веќе видена

Во неделата утрото Гал Гадот на Твитер и Инстаграм објави фотографија на која позира во новиот костим за филмот Wonder Woman 1984 со кој ги воодушеви нејзините ...
сите 4 | | | веќе видена

Спроти актуелната масовна хистерија од одредени кругови кои под влијание на грчката политика, тврдат дека Македонците немаат ништо заедничко со своите антички ...
сите 2 | | | веќе видена

Колумбиската новинарка Џулиет Гонзалес Техран доживеа мала непријатност со еден навивач додека известуваше во живо од Светското фудбалско првенство во Русија. ...
сите 12 | | | веќе видена

Американец кој беше осуден за убиство доби смртна казна откако поротата одлучи дека премногу би уживал во затвор затоа што е хомосексуалец. Чарлс Рајнс беше ...
сите 2 | | | веќе видена

Ужасна трагедија ги потресе вележани вчера попладне кога трите малолетни деца на Никола Давчевски и Марина Антониевска од Велес изгореа во пожар кој избил во ...
сите 133 | | | веќе видена

Во Грција медиумите и социјалните мрежи вријат од реакции на видеото на кое се гледа како пратеникот од Сириза Константинос Селцас води оро на песна со, како ...
сите 22 | | | веќе видена

И третиот натпревар во денешната мундијалска програма заврши со победа на фаворитот од 1:0. Шпанија минимално го победи Иран. Иран загуби против Шпанија, но не ...
сите 15 | | | веќе видена

Никогаш не знаеш какви изненадувања ќе ти понесе секој нареден месец. Правиш планови, но конечно изненадувањата сами одлучуваат кога и каде да се појават. Ова ...
сите 23 | | | веќе видена

next