Мај разочарува, дождот продолжува

Мај разочарува, дождот продолжува Времето во Македонија денеска ќе биде облачно и свежо со локални врнежи од дожд, особено претпладне, а според прогнозите, кон крајот на денот врнежите постепено ќе престануваат. Утринската температура ќе се движи од осум до 13 степени Целзиусови, а дневната од 10 до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде облачно, а претпладне има најава за пообилни врнежи од дожд. Утринската температутра ќе се спушти до 10, а дневната ќе достигне до 13 степени.
| | веќе видена | слични

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и ветровито со подолги сончеви периоди во западните делови, а во источните пооблачно со услови за слаб локален дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен, ветер претежно до северен правец. Температурата ќе се движи од 10 до 21 степен. Во Скопје ќе биде променливо облачно и ветровито со подолги сончеви периоди. Температурата ќе достигне до 17 степени.
| | веќе видена | слични
2 копии

По дождот и студеното време, коe преовладуваше во изминатите неколку денови, за време на викендот следува сончево и топло време со температура до 30 степени. Според најавите на метеоролозите, утре ќе биде посвежо со сончеви периоди и ветер кој наместа ќе достигне брзина и до 40 километри на час. За време на викендот ќе уживаме во сончевото време, кога живата на термометарот ќе достигне и до 30-от степен. По облачното време, кое за многумина е причина за лошото расположение и главоболки, викендот ќе биде создаден за одмор, прошетка во природа и уживање во пролетните температури.
| | веќе видена | слични
2 копии

Сончево и топло време за време на викендов кој следува. Времето утре ќе биде свежо со сончеви периоди и ветер кој наместа ќе достигне брзина и до 40 километри на час. За време пак на викендов кој следува повторно не очекуваат високи температури, која на некои места ќе се искачат и до 30 степени.
| | веќе видена | слични
10 копии

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно и посвежо со врнежи од дожд кои на места ќе бидат пообилни. Ќе дува умерен, овремено засилен ветер од северен правец со брзина која на моменти ќе достигнува 80км/час. Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната ќе достигне 14 степени. Во Скопје времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 14 степени.
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Македонија денеска времето ќе биде облачно со врнежи од дожд, ветровито и свежо. Во вечерните часови и во текот на ноќта врнежите ке престанат. Ке дува доумерен засилен северозападен, а во западните предели ке дува засилен североисточен ветар кој понекаде ке достигне брзина и до 60 км/ч. Утринските температури се движеа од 3 до 12 Целзиусови степени, а дневните ќе изнесуваат меѓу 8 и 19 степени. Во Скопје денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд и ветровито. Ке дува доумерен засилен северозападен ветар. Утринската температура изнесуваше околу 8 Целзиусови степени, а дневната ќе достигне до 15 степени. Времето ќе биде слично утре, додека за сабота и недела се очекува претежно сончево време со мала локална облачност и со пораст на дневните температури. Ке дува слаб променлив ветар. Утринските температури ќе се движат од 2 до 13 Целзиусови степени, додека максималните дневни ќе изнесуваат меќу 18 и 30 Целзиусови степени.
| | веќе видена | слични
2 копии

Метео: Снег на планиите, дожд и силен ветер Облачно и свежо со врнежи од дожд кои на места ќе бидат пообилни, особено во западните и источните подрачја. На планините над 1800 метри ќе има и повремени врнежи од снег. Ќе дува умерен, попладне долж Повардарието засилен ветер од северен правец со брзина која на моменти ќе достигнува 80км/час. Температурите до 17 степени.УХМР Македонија
| | веќе видена | слични

Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната од 11 до 14 степени. Во Скопје времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 14 степени.
| | веќе видена | слични

ВРЕМЕ: Мајска „зимска пролет“ Уште еден ден од оваа мајска недела ќе биде тмурен, облачен со куси сончеви периоди и повремен локален дожд. Во Македонија ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Температурите и натаму ќе бидат значително пониски во споредба со минатонеделните „летни“ денови и ќе се движат од 10 степени во западните, до 23 степени на македонскиот југ. Највисоката дневна температра во метрополата, според синоптичарите, ќе достигне до 19 степени.
| | веќе видена | слични

Во Македонија времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Попладне во северните, североисточните и источните предели ќе биде нестабилно со локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер, а во западните предели ќе дува доумерен засилен западен и северозападен ветер. Утринските температури ќе се движат од 5 до 13, а максималните дневни температури ќе достигнат до 25 Целзиусови степени. Во Скопје и околината денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Попладне ќе биде нестабилно со можност за локални врнежи од дожд. Ќе дува доумерен северозападен ветар. Утринската температура се движи околу 9 степени, а максималната дневна ќе достигне до 21Целзиусов степен.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Федералната администрација за воздухопловство ги предупреди американските комерцијални авиони кои летаат над водите на Персискиот Залив, дека ризикуваат да ...
сите 165 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 362 | | | веќе видена

На социјалните мрежи потсетување на изјава на пратеникот Павле Богоевски кој е под притисок да си даде оставка откако во скандалот “кокаин за пратеник” беше ...
сите 228 | | | веќе видена

Многу сум среќна со овој резултат за мене и за мојот тим. Ние сме победници и едвај чекам оваа позитивна енергија да ја споделам со Вас. Ова е пораката која ...
сите 109 | | | веќе видена

Ова беше нивна прва средба, со оглед дека премиерот не присуствуваше на инаугурацијата на шефот на државата пред четири дена. Денеска портпаролот на Владата , ...
сите 153 | | | веќе видена

Се задржува трендот на регистрирање на голем број на заболени од мали сипаници во државата. Во изминатата недела бројот на новорегистрирани заболени изнесува ...
сите 192 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мај разочарува, дождот продолжува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: