Капитал

Најмногу одобренија за градба на станови во 2018 имало во Аеродром - 1.380, а најскап квадратот во Центар, во просек по 1.062 евеа за квадратен метар, велат ...
сите 26 | | | веќе видена

[freetext] д-р Билал Суџубаши главен извршен директор на Халкбанк АД Скопје Халкбанк АД Скопје неодамна ја купи осигурителната компанија “Нова Осигурување”, ...
сите 26 | | | веќе видена

УНИБанка во февруари започна со нов зимски депозит со атрактивни услови на македонскиот пазар. Депозитот нуди највисока каматна стапка на пазарот во моментов, ...
сите 12 | | | веќе видена

Неизвесноста од Брегзит ја чини Велика Британија 40 милијарди фунти годишно. Компаниите не планираат инвестиции и проширувања. Брегзит веќе ја чинеше ...
сите 7 | | | веќе видена

Разговаравме со д-р Душко Фидановски и д-р Катерина Обочки од Одделот за педијатрија во Аџибадем Систина - Скопје Аерозагадувањето станува една од клучните ...
сите 12 | | | веќе видена

Поранешниот министер за финансии на Грција, Јанис Варуфакис тврди дека поранешниот коалициски партнер Панос Каменос се залагал за враќање на Грција кон ...
сите 6 | | | веќе видена

Анкета спроведена од Германската стопанска комора покажува противење на компаниите за носење на Закон за минимална плата. Делегацијата на германското ...
сите 12 | | | веќе видена

Македонија2025 денеска објавува неколку промени во раководниот тим, преоѓајќи во втората деценија постоење како невладина организација фокусирана кон помошта ...
сите 15 | | | веќе видена

[freetext] Растот на Македонската берза со двојно поголема стапка лани Домашниот пазар на капитал имаше одлични перформанси во 2018 –та: берзанскиот индекс ...
сите 3 | | | веќе видена

next