Времето утре претпладне сончево со мала до умерена облачност, од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и ...
сите 197 | | | веќе видена

Игор Карачиќ денеска и официјално беше претставен како нов член на Кјелце, клуб во кој искусниот хрватски играч пристигнува по незаборавната етапа во Вардар ...
сите 9 | | | веќе видена

Алeксандар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, беше гостин во емисијата Топ Тема на Телма, Каде главна тема е недобивањето датум за почеток на преговори ...
сите 25 | | | веќе видена

Популарната водителка Лила Филиповска која е една од напопуларните водителки кај нас им испрати порака на сите немажени девојки. Имено таа на својот Инстаграм ...
сите 7 | | | веќе видена

Сопругата на принцот Хари се уште има потешкотии да се навикне на некое од кралските правила и протоколи за однесување. Се уште на интернет кружи фотографија ...
сите 36 | | | веќе видена

По денесшната одлука на министрите на земјите членки на ЕУ во Луксенбург кои соопштија дека засега нема датум за преговори за Македонија и Албанија се огласи и ...
сите 14 | | | веќе видена

По соопштувањето на усвоените заклучоци на министрите за надворешни работи на ЕУ за Албанија и за Северна Македонија и веста дека прашањето ќе се отвори во ...
сите 172 | | | веќе видена

Голем број навивачи и симпатизери на Вардар изразија желба да добијат можност да се фотографираат со пехарот што „црвено-црните” по вторпат го освоија во Келн ...
сите 15 | | | веќе видена

Пратеникот Илија Димовски на својот Твитер профил објави статус поврзан со одбивањето на Македонија за отпочнување на преговори со ЕУ. -Да потпишеш договор ...
сите 43 | | | веќе видена

Алeксандар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, е гостин во емисијата Топ Тема на Телма. Каде главна тема е недобивањето датум за почеток на преговори за ...
сите 25 | | | веќе видена

13- годишниот Џорџе Стојовиќ оа Црна Гора деновиве важи за херој во целиот регион, а сето тоа бидејќи го спасил својот ругар кој е една година помал од негоа, ...
сите 11 | | | веќе видена

Тинејџерот, припадник на неонацистичка група, кој британскиот принц Хари го нарекол предавник на расата откако се оженил со американската актерка Меган Маркл и ...
сите 36 | | | веќе видена

По средбата на министрите на земи членки на ЕУ во Луксембург, каде беше одлучено на Македонија и на Албанија да не им се даде датум за преговори засега, па ...
сите 107 | | | веќе видена

Руски борбен авуон Су-27 пресретнаа американски стратешки бомбардери кои се приближиле на руската граница преку Балтичкото и Црното море. Руското министерство ...
сите 39 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, постапувајќи по кривична пријава донесе наредба за ...
сите 22 | | | веќе видена

next