Косово негира дека примил извештај од Србија за убиството на Ивановиќ

5 копии

„Бришење“ граници на Балканот заради создавање „големи“ држави не е можно без судири, предупредуваат аналитичарите, коментирајќи ги несогласувањата помеѓу ...
| | веќе видена | слични
5 копии
11 копии
4 копии

Хрватскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Жељко Комшиќ изјави дека никој не може да ги доведува во прашање границите на БиХ, независоно од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Српската премиерка, Ана Брнабиќ изјави дека не гледа никаков знак за постигнување на компромис со Приштина, но мора да дојде до тоа, доколку Србија сака да ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Останато

Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски, денеска се сретна со граѓаните на главниот град, Скопје. На средбите со граѓаните низ ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косово негира дека примил извештај од Србија за убиството на Ивановиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: