Пендаровски-Џафери: Претседателот и Собранието ќе соработуваат за реформската агенда


8 копии

Шефот на државата Стево Пендаровски и претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери на денешната средба го посочиле значењето на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Шефот на државата Стево Пендаровски денеска се сретна со амбасадорот на Кралството Шведска во нашата земја Матс Стафансон. Двајцата соговорници, како што ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на државата, Стево Пендаровски, беше домаќин на претседателот на Собранието, Талат Џафери. Како што информираат од кабинетот на Пендаровски, на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери. На ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Македонскиот претседател Стево Пендаровски и собранискиот спикер Талат Џафери се сретнаа претпладнето во понеделникот во резиденциајта Вила Водно, а на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двајцата соговорници разменија мислења за севкупните билатерални односи меѓу Република Северна Македонија и Кралството Шведска, кои се карактеризираат со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими претседателот на Собранието на Талат Џафери со кого разговарале за актуелните состојби во државата, како и за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 187 | | | веќе видена

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 141 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 96 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски-Џафери: Претседателот и Собранието ќе соработуваат за реформската агенда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: