Ирачкото Министерство за надворешни работи денеска го повика турскиот амбасадор во Багдад при што му врачи протестна нота поради повторно нарушување на ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја посети Македонска Каменица, при што одржа средба со членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Во својот говор пред ...
сите 248 | | | веќе видена

На националната конференција во организација на заедницата на локалните самоуправи на која што денеска присуствуваа градоначалникот на Град Скопје Петре ...
сите 22 | | | веќе видена

next