Премиерите на Република Северна Македонија и Република Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас, денеска учествуваа на панелот „Разговор со добитниците на ...
сите 119 | | | веќе видена

Како што се очекуваше, Мицкоски денеска го официјализираше својот кандидат кој застана рамо до рамо со него, тргна против напредокот, проитв НАТО и ЕУ, по ...
сите 131 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември" од повредените од тешката сообраќајна несреќа, во моментов се лекуваат 19 пациенти. Од нив, 14 пациенти се стабилни и ...
сите 216 | | | веќе видена

Под мотото „За честита Македонија" ВМРО-ДПМНЕ денеска во Струга ја почна конвенцијата за избор на кандидат за претседател на државата за претстојните избори ...
сите 120 | | | веќе видена

next