Горазд Росоклија во својот Твитер статус го цитира Венко Марковски, mакедонски поет кој лежел по бугарските и југословенските затвopи за македонската кауза и ...
сите 5 | | | веќе видена

Српската пејачка Каја Остојиќ имаше можност да се сретне со еден од најпопуларните холивудски актери и со него да помине неколку часа во пријатен разговор. Таа ...
сите 10 | | | веќе видена

Професорката Гордана Силјановска Давкова која е претседателски кандидат од најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ на идните претседателски избори во ...
сите 216 | | | веќе видена

Уште неколку дека и го завршуваме најмалиот месец во годината, а полека ќе навлегуваме во месец март. Месец, кој знае да е променлив. Еден ден вистинска ...
сите 8 | | | веќе видена

Во пресрет на претседателските избори, како и локалните во трите општини, односно Охрид, Ново Село и Дибер, претседателката на Антикорупциска комисија, Билјана ...
сите 68 | | | веќе видена

На крстосницата од регионалниот пат Куманово- Свети Николе и исклучок од автопатот во изградба Штип-Миладиновци, патничко возило „БМВ“ со скопски регистарски ...
сите 84 | | | веќе видена

Македонската православна црква на денешен ден го одбележува споменот на Светиот свештеномаченик Харалампиј, празник попознат и’ како Чуминден… Овој голем ...
сите 12 | | | веќе видена

Забраната сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Крива Паланка граничен премин Деве Баир се укинува. Како што соопштија од Македонија пат, ...
сите 21 | | | веќе видена

Ако продолжи врхушката од СДСМ да вработува свои роднини во администрација за дебели хонорари просечната плата ќе расте, а огромниот број на граѓани ќе ...
сите 24 | | | веќе видена

Кумановската група преку нивните роднини испратија реакција до Весникот Лајм. Во оваа реакција уште еднаш е наведена хронологијата на настаните во Куманово, а ...
сите 29 | | | веќе видена

Од кралот на народната музика, шабан Шаулиќ се опрости и популарната пејачка Марија Шерифовиќ која што не можеше да присуствува на погребот, бидејќи се наоѓа ...
сите 271 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев имаше обраќање пред парламентарците на парламентарното собрание на ОБСЕ за време на зимската сесија во Виена, како и ...
сите 88 | | | веќе видена

ОВЕН Работa: Доколку сте планирале патување, можете да очекувате дека ќе биде одложено. Љубов: Доаѓа време во кое ќе имате прилика да ги „испеглате“ проблемите ...
сите 55 | | | веќе видена

next