Повеќе лица се повредени во страотна сообраќајка што се случила пред половина час на патот Кичево-Охрид, дознава 24 Инфо . Во судир на „фолксваген пасат и ...
сите 21 | | | веќе видена

Денеска ( 20 мај ) околу 11 часот и 30 минути, во Секторот за внатрешни работи Тетово пријавена е сообраќајна несреќа со смртни последици, која се случила на ...
сите 18 | | | веќе видена

Ќерката на хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ, 18-годишната Катарина Китаровиќ, ќе студира во САД и е примена на четири универзитети кои нудат ...
сите 5 | | | веќе видена

Во време кога Заев оди да отвора автопати низ соседството, ВМРО-ДПМНЕ потсетуваме на неговите славни изјави. Прес-конференцијата ја одржа партискиот портпарол ...
сите 7 | | | веќе видена

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Лилјана Затурвоска на денешната собраниска расправазборување на темата узрбанизација и планирање на просторот, односно кога СДСМ ...
сите 7 | | | веќе видена

Пејачката Гога Секулиќ во декември минатата година го роди своето прво дете, синот Василиј Андреј, а сега ги изненади сите со најновата фотографија на ...
сите 2 | | | веќе видена

Холивудската актерка Скарлет Јохансон (34) се сврши со момчето Колин Џост (36) од ТВ-шоуто „Сабота навечер во живо“ (СНЛ). Портпаролот на Јохансон, Марсел ...
сите 13 | | | веќе видена

Невреме, проследено со пороен дожд, силен ветер и грмежи, денеска ги зафати централните делови на Далмација. Како што објавија хрватските медиуми, во одделни ...
сите 42 | | | веќе видена

Никола Мицевски, координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија„ денеска на седницава говореше за втората точка од ...
сите 3 | | | веќе видена

Ние генерално знаеме дека оваа влада не гради ништо, но од друга страна патот од Скопје до граничниот премин со Косово е во споредба со патот низ Косово е како ...
сите 32 | | | веќе видена

Лондонската полиција ги заплени предметите на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, што ги остави зад себе во амбасадата на Еквадор откако земјата му го ...
сите 53 | | | веќе видена

next