Кој ќе биде новиот гувернер ?


2 копии

Дали Димитар Богов ќе остане во гувернерската фотелја? На 20 мај истекува мандатот на првиот човек на Централната банка. До тогаш претседателот Иванов треба да ...
| | веќе видена | слични
11 копии

- Изборот на гувернер на НБРМ на Република Македонија е предвидено согласно Закон за НБРМ и ќе се спроведе согласно досегашната праска, а тоа значи дека од ...
| | веќе видена | слични

Финансискиот систем е стабилен, со минимални системски ризици. Краткотрајната нестабилност предизвикана од домашните политички превирања во април и мај ...
| | веќе видена | слични

Состојбата на банкарскиот и финансискиот систем во земјата е стабилна, е заклучокот на Министерството за финансии и Народната Банка. Гувернерот, Димитар Богов, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Принцот Хари и Меган Маркл присуствувале на славната "Royal Ascot" церемонија, односно коњските трки кои претставуваат еден од најважните настани во календарот ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој ќе биде новиот гувернер ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: