Економски

Францускиот претседател Емануел Maкрон утре ќе се сретне со претставници на синдикати, здруженија на работодавачи и локалните власти, по насилните протести ...
сите 173 | | | веќе видена

Жолтите елеци станаа симбол на протестите кои веќе со недели ја потресуваат Франција. На тоа се сетил Гислан Кутар кој е изненаден од одзивот, но и запрепастен ...
сите 17 | | | веќе видена

Навивачката група „Комити“ најавува дека нема да молчи откако полицијата без никаква причина вршела притисок врз нивни членови. Во продолжение следува ...
сите 8 | | | веќе видена

Преку „Кацарска судството“, „Рускоска обвинителството“ и нарачани сведоци сакаат да му нанесат штата на ВМРО-ДПМНЕ, истакна на денешниот протестен марш во ...
сите 151 | | | веќе видена

Ќе не убедуваат дека овие од 27-ми април биле со маските. Не бре луѓе, тоа се патриоти, загрижени луѓе, кои што тоа време 80 дена маршираа ширум Македонија, ...
сите 151 | | | веќе видена

Каде се оние 100.000 денари плата за македонските доктори? Шеташе Заев по плоштадите и ветуваше брда и долини, ветуваше мед и млеко, обвини лидерот на ...
сите 151 | | | веќе видена

Денеска почнуваме со списокот на барања кои што ќе ги доставиме до владата, народот ќе почне да бара од владата, ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра ...
сите 151 | | | веќе видена

Не може во Европа со криминални тендери, не може во Европа со крвави иновации, таму такви не примаат, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на ...
сите 151 | | | веќе видена

Има ли некакво белило што и се случува на Македонија и на граѓаните? Саде темнина е околу нас и црнила. Затоа јас за тоа зборувам, велам црнила, само црнила ...
сите 151 | | | веќе видена

Слушам за многу закани и уцени, од “животот“ кој дојде во Македонија, а пекол ни го направија секојдневието. Дојде време полошо од времето на комунистичка ...
сите 151 | | | веќе видена

Претседателот на Србија и на Српската напредна партија (СНС) Александар Вучиќ изјави дека нема да исполни ниту едно барање на опозицијата, колку и да ...
сите 31 | | | веќе видена

Движењето и протестите на „жолтите елеци“ ќе имаат сериозно влијание на националната економија, изјави денеска францускиот министер за финансии Бруно ле Мер. ...
сите 166 | | | веќе видена

Бугарија не побарала соработка од македонските власти во однос на истрагата за продажба на бугарски државјанства, рече премиерот Зоран Заев во Лисабон во ...
сите 99 | | | веќе видена

Гигантот во онлајн трговијата „Amazon“ ја разгледува можноста да отвори продавници без касиери и продавачи на аеродромите во САД, посочуваат документи и извор, ...
сите 4 | | | веќе видена

next