Економски

Власта нема легитимитет. СДСМ за две години со своето погубно владеење, неправдите, криминалот и корупцијата загуби околу 300.000 гласови. Заев и Пендаровски ...
сите 364 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва го посети oпштинsкиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на Кисела Вода, каде што размени мислења со членовите и ...
сите 117 | | | веќе видена

Честопати слушате дека јас за себе велам дека сум како професор и како личност сократовка. Сократ бил обвинет дека ги бунтува младите и еве јас признавам дека ...
сите 24 | | | веќе видена

Стево Пендаровски загуби. Пендаровски зад кого застанаа СДСМ и ДУИ загуби во Скопје, Битола, Прилеп, Охрид, Велес, Штип, Кавадарци, Гевгелија и во уште ...
сите 50 | | | веќе видена

Темелната анализа на емисијата 360 степени на телевизија Алсат М за освоените гласови на заедничкиот кандидат на СДСМ, ДУИ и околу 30-тина други политички ...
сите 13 | | | веќе видена

Зоран Заев со најавата за метла оди по неговата максима дека “рибата смрди од опашката”, па така вината за огромниот пораз кој што му се случи на СДСМ нанесен ...
сите 16 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави статус посветен на чистката која што ја вети Заев по дебаклот по првиот круг од ...
сите 24 | | | веќе видена

Се чудам од каде смрдеше рибата?! Народот ќе ви ја испорача „Метлата” на 5 мај!, напиша на Твитер Гордана Силјановска-Давкова откако вчера на трибина Заев ...
сите 102 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова победи во 47 општини во Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ е победник на овие избори, поразена е коалицијата на власт предводена од ...
сите 50 | | | веќе видена

И покрај благото водство на Стево Пендаровски во претседателските избори во однос на Гордана Силјановска-Давкова, поранешниот премиер на Словенија, Јанез Јанша ...
сите 71 | | | веќе видена

Ако се одземат гласовите на 30 коалициони партнери, јасно е дека СДСМ во моментов со Пендаровски вреди 240.000 гласови, а со Заев уште помалку, анализира ...
сите 74 | | | веќе видена

Доколку резултатите на овие избори се пресликаат во пратенички мандати, ВМРО-ДПМНЕ е политичката партија која ќе треба да прави ново мнозинство во Собранието и ...
сите 88 | | | веќе видена

Новата реалност во Република Македонија е дека граѓаните одбраа правда токму за Македонија. Резултатите од изборите покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ е политичката сила ...
сите 88 | | | веќе видена

Радувај се Македонија, ненародната власт е на колена, правдата доаѓа, готови се, ВМРО-ДПМНЕ победува, народот победува, Гордана Силјановска Давкова е изборот ...
сите 88 | | | веќе видена

По литургијата во црквата „Свети Петар и Павле“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со својата сопруга, го оствари правото на глас. -Денеска ...
сите 72 | | | веќе видена

Во 19 часот затворени се избирачките места на кои граѓаните на Република Северна Македонија можеа да гласаат на првиот круг од шестите претседателски избори. ...
сите 157 | | | веќе видена

Професорката Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Република Македонија, денес го оствари своето право на глас. По гласањето таа даде ...
сите 50 | | | веќе видена

next