МЗТ Скопје и Работнички ќе се борат за титулата во Купот на Македонија, откако во полуфиналето ги победија Блокотехна и Куманово. Работнички во полуфиналето го ...
сите 85 | | | веќе видена

Рецептот на ММФ за полнење на „дупката“ во ПИОМ преку поместување на старосната граница за пензионирање нема да ја олечи „болеста“ на пензискиот систем туку ќе ...
сите 72 | | | веќе видена

Музеј во восочни фигури во Канада се обидел да изработи скулптура на популарната пејачка Бијонсе, но според оценките на постителите, обидот не е најуспешен. ...
| | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија го одржа денеска во Скопје своето годишно Генерално собрание. Како набљудувач од УЕФА беше Давор Шукер, претседателот на ...
сите 24 | | | веќе видена

next