Како Македонец од Струмица ги насамари Серена Вилијамс и БиБиСи


Со овие зборови Бен Ротенберг, американски новинар кој пишува и за „Њујорк тајмс“, ја започнува својата колумна, во која ја открива приказната за лажниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дарко Грнчаров, македонски тенисер, чија животна приказна го трогна тенискиот свет, приказна што ја воодушеви Серена Вилијамс, чии коментари и изјави многумина ...
| | веќе видена | слични

Дваесетгодишниот Струмичанец Дарко Грнчаров е новата светска тениска контроверза откако за време „Австралија Опен“ тој предизвикал интерес од светската јавност ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 238 | | | веќе видена

Граѓаните да бидат спокојни и да ја одбијат омразата на ВМРО-ДПМНЕ, порача владејачкиот СДСМ, од каде тврдат дека Законот за јазиците е во согласност со ...
сите 208 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како Македонец од Струмица ги насамари Серена Вилијамс и БиБиСи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: