Скопје 24

Црна мачка Велат дека кога црна мачка ќе ти го пресече патот носи голема несреќа. За таа несреќа да се избегне треба, да се вратите назад и вашето патување да ...
сите 3 | | | веќе видена

Градите се прилично интересна тема за дискусија – истовремено се функционални и атрактивни за спротивниот пол, навидум се слични, но всушност се многу различни ...
сите 3 | | | веќе видена

Вчера во 22:20 часот во Битола, тројца полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола, преземале службени дејствија по пријава од 59-годишниот ...
сите 79 | | | веќе видена

Прочка претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Очигледно е дека проштевањето е обичај востановен ...
сите 77 | | | веќе видена

Користењето на различни хемиски спрееви, лосиони за миење и интимни дезодоранси ја уништуваат вагиналната флора. За чиста и здрава вагина најдобро е да се ...
| | веќе видена

Сине мој! Ова писмо е од твојата мајка која одамна ја заборави. Срам ми е што ти пишувам. По несигурноста и долгото чекање, го земам пенкалото во рака. Неколку ...
сите 10 | | | веќе видена

Се појави во 90-тите и нејзината популарност беше огромна, соработуваше со најголемите светски имиња во музиката, а се проба и како актерка, потег кој ...
сите 8 | | | веќе видена

На дното на огромната дупка сега се гледаат скршените автомобили кои паднале во неа. Во предградието на Рим одненадеж се отворила земјата и настанала дупка ...
сите 14 | | | веќе видена

Од битолската група Молика чија вокалистка е Анета Мицевска се револтирани поради одлуката на МРТ, со која наш претставник на Евровизија годинава ќе биде ...
сите 49 | | | веќе видена

Дамите кои сакаат да го изгубат вишокот килограми оваа чудесна напивка ќе ги израдува бидејќи совршено ги согорува мастите на стомакот, задникот и бутините. ...
сите 9 | | | веќе видена

next