Скопје 24

Бергузар Корел моментално е посветена на промоција на својот нов филм „Baska Ihtimal“. На прикажувањето на филмот во Истанбул, 36-годишната турска актерка се ...
| | веќе видена

Анета Мицевска или на публиката позната како Анета Молика е во среќен брак со музичарот од нејзината група Џими. Тие се повеќе од 17 години во брак, а нивната ...
сите 7 | | | веќе видена

Во НВА лигата се одигра мечот на ѕвездите во подем во кој тимот на САД го совлада остатокот на светот со 161-144. Еден момент сепак ги разнежи фановите од ...
сите 36 | | | веќе видена

За него важи правилото дека станува популарен на секои 10 години… ѕвезда на рати! Ќе се појави како некој нов лик, ќе направи „растур систем“, ќе ја освои ...
сите 5 | | | веќе видена

Tурскиот интернационалец кој настапува за екипата на Кливленд во НБА лигата, Чеди Осман, ја донесе Македонија на подиумот од АЛЛ-СТАР натпреварувањето за ...
сите 36 | | | веќе видена

Силен циклон над Атлантикот од денес па во следните денови како над целиот Европски Континент па така и кај нас ќе услови стабилно, суво и натпросечно топло ...
сите 85 | | | веќе видена

Околу 250 царински службеници пребараа 17 куќи и канцеларии во четвртокот на подрачјето околу Рајна, Баден-Витемберг, и северна Рајна-Вестфалија. Двајца мажи ...
сите 3 | | | веќе видена

Водителката на утринската програма на Канал 5, Јелена Спенџарска за денот на вљубените го покажа сиот свој сексапил. Седната на скали, фотографирана во ...
сите 4 | | | веќе видена

Во паузите помеѓу тениските обврски најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ со сопругата Јелена, синот Стефан ќерката Тара, и дадилката дојде во Србија. ...
сите 38 | | | веќе видена

Светлана Цеца Ражнатовиќ долго размислувала за намалување на градите, а оваа интервенција чувана во стога тајност ја направила пред две недели. Цеца никогаш не ...
сите 5 | | | веќе видена

Дваесет и пет годишниот Мостарец Ади Бебаниќ со своите пријатели на Фејсбук поделил порака која многумина оставила без зборови. „Во декември 2011 година светот ...
сите 4 | | | веќе видена

На „Дурмо турс“ не му е првпат да излета од патот. Косовските медиуми лани известиле за автобус на оваа компанија излизган на пат кон Приштина. Автобусот два ...
сите 193 | | | веќе видена

Доколку во моментов ги живеете хаотичните, исцрпувачки и мачни денови од родителството, преплетени со постојана грижа за мали деца, извршување на домашни и/или ...
сите 2 | | | веќе видена

Јас: Господе, може да те прашам едно прашање? Бог: Секако Јас: Зошто дозволи толку многу работи да ми се случат денеска? Бог: Што сакаш да кажеш? Јас: Па,се ...
| | веќе видена

„Ќе оздрави тато, ќе биде добро. Ќе работи повторно како некогаш. Дај Боже, Господ никого да не стави на ваков тест“, вели Исак Рамани за телевизија 21. Рацете ...
сите 2 | | | веќе видена

Актерката Весна Бејби Петрушевска се огласи на својот Фејсбук профил по изјавата на сопственикот на “Дурмо Турс”, Дурмиш Белули, кој вели дека автобусот бил во ...
сите 193 | | | веќе видена

next