Репортер

Додека вистинскиот Дедо Мраз ги јава ирвасите кои тргнале од Лапонија, јавнете го и вие вашиот партнер. Едноставно, доживејте го како ирвас. Сè што му треба се ...
сите 3 | | | веќе видена

Научниците од американската Национална управа за океан и атмосфера предупредуваат дека наскоро ќе се формира феноменот „Ел нињо“, кој дополнително ќе влијае на ...
сите 10 | | | веќе видена

Хрватската рок-група „Парни ваљак“ ќе пее на плоштадот Македонија во Скопје за новогодишната прослава на 31 декември. Веста денеска ја кажа градоначалникот ...
сите 71 | | | веќе видена

Веста за смртта на холивудската актерка Сондра Лок, една од најголемите љубови на актерот Клинт Иствуд, е објавена дури месец дена подоцна. Медиумите денеска ...
сите 4 | | | веќе видена

За време на настапот на српскиот фолк-пејач Митар Мириќ во хрватскиот град Бјеловар се случила масовна тепачка. Во тепачката учествувале речиси сите гости во ...
сите 3 | | | веќе видена

Русија сака да го продолжи веќе постоечкото партнерство кое го има со Американците за освојувањето на вселената, но доколку тоа не се случи, Русите веројатно ...
сите 9 | | | веќе видена

„Бубата“, која Кетлин Брукс ја купила на 12 декември 1966 година, ја нарекла Ени и ја вози 52 години. Кога „Волксваген“ слушнал за неа одлучил целосно да ја ...
сите 3 | | | веќе видена

Автриецот Тони Гес, кој имал титула на гроф и бил земјопоседник и сопственик на дворецот Бокфлис во Мистелбах, убил три лица, меѓу кои и својот татко и брат, ...
сите 12 | | | веќе видена

next