Штипската Клиничка болница доби нов апарат за анестезија и отвори втора операциона сала

Штипската клиничка болница денеска отвори втора операциона сала, на која досега ѝ недостасуваше апарат за анестезија, со што пациентите побрзо ќе добиваат ...
| | веќе видена | слични

Штипската Физикална терапија „Кежовица", која е дел од Клиничка болница-Штип, ќе се поднови со нови апарати за терапија на пациентите од целиот источен регион. ...
| | веќе видена | слични

Состојбата во Физикалната терапија ,,Кежовица“ повод за реакцијата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Штип.,,Ако извештајот од инспекцискиот надзор на Министерството ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

Нов апарат за рана дијагностика на оштетување на слухот кај новороденчиња доби денеска Oпштата болница во Куманово. Станува збор за донација на ЕВН Македонија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ЕВН донираше апарат за рана дијагностика на оштетувања на слухот кај новороденчињата во Општата болница Куманово. Годишно на одделот за акушерство и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче, ја посети кумановската болница по повод донацијата на апарат за рана дијагностика на оштетувања на слухот кај ...
| | веќе видена | слични

Апаратите за анестезија во Општата болница во Охрид кои поради сервисирање еден месец не се во функција, од утре треба да бидат ставени во употреба. Станува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Прес конференција, Хари Локвенец, пратеник од СДСМ и коалицијата Скопје, 16.02.2019 Почитувани граѓани, почитувани новинари За првпат во историјата, министер ...
сите 147 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 113 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 216 | | | веќе видена

Несреќата која во средата се случи кај селото Ласкарци кога автобус на компанијата Дурмо Турс излета од патот и се преврте зеде уште една жртва. Последните ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штипската Клиничка болница доби нов апарат за анестезија и отвори втора операциона сала

Од:
До кого (е-маил):
Порака: