Манчевски призна дека не е задоволен од својата работа, образованите кадри си бегаат од администрацијата посебно од министерствата


2 копии

Во вчерашното интервју на 1ТВ министерот за администрација и информатичко општество Дамјан Манчевски призна дека квалитетни и образовани кадри бегаат од ...
| | веќе видена | слични

Денеска Министерот Манчевски објави дека кај да е данокот на добивка за IT компаниите ќе станел 3%. Јас да си кажам: Нека го намали персоналниот данок и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски во вчерашното интервју на 1ТВ посочи дека вработените во администрацијата се вишок, и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, се обрати на Pantheon Конференција 2019, во рамки на панел сесијата посветена на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во новото министерство за политички систем не се предвидени нови вработувања, туку ќе има преземања од владиниот Секретаријат за Рамковен договор, а конечно ...
| | веќе видена | слични

Прашањето за јавната администрација и она што се има како перцепција за неа во пресрет на извештајот на Европската комисија беа во фокусот на Отвореното Студио ...
| | веќе видена | слични

Не може да има ефикасни реформи, кога власта и опозицијата не сакаат да се договорат кои се основните државни интереси, наспроти партиските. Кој како доаѓа на ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Многу скоро ќе го намалиме данокот на добивка за ИКТ компании за одредени дејности на три проценти и се надеваме дека голем број домашни и странски компании ќе ...
| | веќе видена | слични

„Администрацијата почнува да ги следи трендовите што ги наметнува приватниот сектори и самите граѓани. Во моментов работиме на финалната фаза на лансирање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев синоќа на својот Фејсбук профил и честиташе на нашата претставничка Тамара Тодевска, која го освои осмото место на финалето на Евровизија ...
сите 335 | | | веќе видена

Федералната администрација за воздухопловство ги предупреди американските комерцијални авиони кои летаат над водите на Персискиот Залив, дека ризикуваат да ...
сите 165 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а во текот на денот ќе дува слаб до умерен, а во источните делови засилен ветер од југоисточен ...
сите 237 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 274 | | | веќе видена

Ова беше нивна прва средба, со оглед дека премиерот не присуствуваше на инаугурацијата на шефот на државата пред четири дена. Денеска портпаролот на Владата , ...
сите 237 | | | веќе видена

На социјалните мрежи потсетување на изјава на пратеникот Павле Богоевски кој е под притисок да си даде оставка откако во скандалот “кокаин за пратеник” беше ...
сите 219 | | | веќе видена

Се задржува трендот на регистрирање на голем број на заболени од мали сипаници во државата. Во изминатата недела бројот на новорегистрирани заболени изнесува ...
сите 192 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена

Британскиот принц Вилијам, неодамна говорејќи за смртта на својата мајка, принцезата Дијана, ја опиша тагата што ја почувствувал како болка што не може да се ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчевски призна дека не е задоволен од својата работа, образованите кадри си бегаат од администрацијата посебно од министерствата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: