Промоција на „Мини прирачник за поезија“ од Елена Пренџова


3 копии
8 копии

Во вторник, 13 февруари, еден ден пред Денот вљубените, во 18.00 часот во просториите на библиотеката „Тане Георгиевски“ во Куманово ќе рецитираме љубовна ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Британската поетеса Хелен Данмор, која почина во јуни минатата година, е прогласена за годинешна добитничка на престижната британска награда „коста“ за книга ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Со 306 пратеници „за“ и 325 „против“, Долниот дом на британскиот Парламент и изгласа доверба на владата на конзервативната премиерка Тереза Меј, само еден ден ...
сите 335 | | | веќе видена

Поларните температури кој ги имавме во изминатиот подолг период барем засега се зад нас а до новиот студен бран уживајте во повисоките температури на воздухот ...
сите 188 | | | веќе видена

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промоција на „Мини прирачник за поезија“ од Елена Пренџова

Од:
До кого (е-маил):
Порака: