Клинтон: САД не заслужуваат претседател како Трамп


4 копии

Кандидатката на демократите за претседател на САД, Хилари Клинтон, изјави дека САД не заслужуваат претседател како Доналд Трамп. Клинон на конференција во Мумбај, Индија, наведе дека времињата се опасни, а републиканскиот претседател има афинитет да биде диктатор и навистина ужива во авторитетната позиција. Белата куќа не ги коментира изјавите на поранешната државна секретарка.
| | веќе видена | слични
2 копии

Хилари Клинтон изјави дека САД не заслужуваат претседател како Доналд Трамп и го нарече неговиот мандат „опасни времиња“.Клинтон, која беше кандидат на демократите за претседател на САД во 2016 година, го изјави тоа на конференција во индискиот град Мумбај.Таа рече дека претседателот републиканец има „голем афинитет кон диктаторите“. Според неа, Трамп „навистина ги сака нивните авторитарни позиции и однесување“. Но, во случајот со рускиот претседател Владимир Путин и Русија, има нешто, како што рече Клинтон, „повеќе од тоа“.Според неа, писмото испратено на 28 октомври 2016 година на поранешниот директор на ФБИ Џејмс Коми до Конгресот, во врска со нејзиниот приватен имејл, ја чинело поддршка од белите гласачи.
| | веќе видена | слични
7 копии

Поранешната американска прва дама, државна секретарки и демократска кандидатка на претседателските избори, Хилари Клинтон (70), овие денови се наоѓа во Индија каде ја промовира новата книга „Што се случи". Меѓутоа, за малку ќе се повтореше сценариото од Лондон каде пред 5 месеци скрши прст од ногата. Овој пат Клинтон слегувајќи низ скали во Индија, два пати се лизна, но ја задржаа телохранителите кои од двете страни цврсто ја држеа за раце. Снимката од незгодата, секако на интернет стана вистински хит. Хилари после второто подлизнување одлучи за секој случај да ги соблече сандалите и да продолжи боса. Ова не е првпат камерата да ги забележи нејзините падови. Последн пат тоа се случи во Лондон кога го скриши ножниост прст, а тогаш се правдаше дека брзала, а била на високи потпетици. Исто така, во септември минатата година Хилари ја придржуваа додека одеше кон автомобилот, а потоа е соопштено дека политичарката боледува од запаление на белите дробови. Во октомври 2016 во текот на влегувањето во авион за ...
| | веќе видена | слични

Иако поминаа речиси две години од претседателските избори во САД на кои што за влез во Белата куќа се бореа Хилари Клинтон и Доналд Трамп, нивните препукувања траат и ден денес. Кандидатката на Демократите за претседател на Соединетите Американски Држави во 2016-та година, Хилари Клинтон денес изјави дека САД не заслужува да има претседател каков што е Доналд Трамп. Хилари Клинтон која што тесно беше поразена од кандидатот на Републиканците на изборите во 2016-та година, тврди дека ова се „опасни времиња“. Клинтон тоа го изјави на конференцијата во Мумбаи во Индија, пренесува новинската агенција "AP". Според нејзините зборови, републиканскиот претседател Доналд Трамп, има афинитет да биде диктатор и тој „навистина ја сака својата авторитарна позиција и своето такво однесување“. Како што пренесуваат американските медиуми, навистина е невообичаено што Хилари Клинтон не добила одговор на ова од Доналд Трамп кој што често знае да возврати преку својот профил на социјалната мрежа Твитер. Исто така, од Белата куќа ...
| | веќе видена | слични

Поранешната прва дама на Америка, државна секретарка и демократски кандидат на минатите претседателски избори, Хилари Клинтон, која овие денови е во Индија каде ја промовира новата книга „Што се случило“, го повтори сценариото од Лондон каде пред 5 месеци го скрши прстот на ногата. Овој пат Клинтон симнувајќи се низ скалите во Индија, два пати се лизнала, а нејзините телохранители цврсто ја држеле за двете раце. Снимката од незгодата секако веднаш стана хит на интернет. Несмасната Хилари после второто лизгање одлучила да ги соблече сандалите и да продолжи боса. Погледнете:
| | веќе видена | слични

Хилари Клинтон која само пред неколку месеци го скрши прстот на ногата по пад во Лондон , за малку ќе настрадаше и во Индија . 70 – годишната политичарка , при посетата во Индија каде ја промовираше својата книга  "What Happened" , се сопна на скалила и за малку ќе паднеше. Инцидентот се случи во палатата Џахај Махал во градот Манду , каде притрчаа телохранителите и ја спасија од посериозна повреда. Откако и по втор пат се лизна на камените скалила сфати дека е сериозно и ги соблече сандалите за да продолжи д аоди боса. Видеото за само еден ден стана хит на социјалните мрежи . Ова не е прв пат Хилари Клинтон да има слични инциденти . Пред падот во Лондон минатата година , кога се сопна од високите потпетици , на два пати падна додека се качуваше во авион , еднаш во Јужна , вториот пат во Северна Кариолина. Најсериозно с еповреди во 2013 кога падна во нејзиниот дом во Вашингтон кога доби потрес на мозокот .
| | веќе видена | слични

Поранешната државна секретарка на САД и противкандидат на Доналд Трамп американските претседателски избори ќе се искршеше паѓајќи по скали. Таа вчера ја посети Индија и додека беше во еден храм два пати се лизна по скалите, но за среќа до неа беше обезбедувањето кое ја задржа. Клинтон не сакаше да ризикува, и по второто лизгање реши да ги соблече сандалите и да продолжи да чекори боса.
| | веќе видена | слични

Хилари Клинтон вчера беше на посета во Индија, каде имаше проблем со скалите во еден од храмовите.Екс кандидатката за претседател на Америка, два пати се лизна по скалите, а први за помош беше нејзиното обезбедување кое едвај ја задржа.Откако втор пат се лизна, Хилари сфати дека не може вака да продолжи, да ги соблече сандалите и продолжи да чекори боса.
| | веќе видена | слични

Останато

Гостин во последниот блок на Студио 1 беше Дејан Саздовски пилот и експерт за цивилна авијација, кој со домаќинот Сашо Ордановски зборуваше на тема: Зошто ...
сите 215 | | | веќе видена

Кандидатката за претседателка од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на својот новоотворен Твитер профил започна хаштаг #СтевоИзвини. Во првиот таков твит ...
сите 213 | | | веќе видена

Британската Влада не може да предложи трето гласање за договорот за Брегзит, без да има промени во него, изјави денеска претседателот на Долниот дом на ...
сите 246 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп тврди дека е неправедно обвинет за масакрот во двете џамии на Нов Зеланд.Медиумите работат прекувремено за да ме обвинат ...
сите 233 | | | веќе видена

На тој начин се обидуваат да рашират страв и да го свртат вниманието од криминалот во кој што заглавија. СДСМ уништи се што значи право и правда. Две години ...
сите 289 | | | веќе видена

Денеска работните групи зборуваа за иднината на СЈО. На оваа тема во отвотеното Студио 1 телефонски се вклучи новинарот Антонио Крстевски кој е во ...
сите 155 | | | веќе видена

Охрид, 19. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и топло време во утринските часови со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Во ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клинтон: САД не заслужуваат претседател како Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: