Друштвото на писателите на Македонија ќе ги претстави 13-те нови членови

4 копии
3 копии
6 копии

Друштвото на писатели на Македонија го прошири членството со нови 13 автори. Новите членови се избрани на јавниот повик за проширување на членството на ДПМ во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Француската полиција соопшти дека дефект на електричната инсталација би можел да биде најверојатната причина за пожарот. За да се објави конечниот извештај на ...
сите 715 | | | веќе видена

Додека естаблишментот се обидува да наслика приказна дека Џулијан Асанж е во иста банда со секој можен насилник и терорист во светот - и дека дефинитивно не е ...
сите 251 | | | веќе видена

Само што ја направивме деталната анализа околу тоа какво време не очекува во следниот месец кој ни доаѓа, односно во месец мај. Месец мај оваа година треба да ...
сите 194 | | | веќе видена

Претседателската кандидатка Гордана Силјановска Давкова вечерва од Кратово им одоговори на сите загрижени за тоа како ќе била претседател на државата и врховен ...
сите 82 | | | веќе видена

На претседателските избори се работи за два концепта, од кои едниот ја носи земјава во рзвиениот свет и е гарант дека тоа така ќе биде за век и веков, а ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Друштвото на писателите на Македонија ќе ги претстави 13-те нови членови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: