Бенфика сепак е подобра од Динамо Загреб, Севиља елиминирана во Прага (ВИДЕО)


2 копии

Динамо Загреб со предност од 1-0 отпатува во Португалија, но таму загуби со 3-0 и го завршува настапот во Европа, Севиља доживеа елиминација во Прага во меч со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Челзи, Наполи и Валенсија се првите четвртфиналисти во Лига Европа. Англискиот тим победи со 5:0, додека Валенсија се спаси во судиското продолжение. Челзи со ...
| | веќе видена | слични

Првите три реванш натпревари во Лигата на Европа поприлично требаше да бидат лесни за фаворитите, но реалноста ни покажа дека тоа важеше само за Челси кој само ...
| | веќе видена | слични

Челси со убедливи 5-0 победи на гостувањето кај Динамо Киев и со вкупни 8-0 се пласираше во четвртфиналето од Лига Европа, пласман понатаму обезбедија и Наполи ...
| | веќе видена | слични

Сосема очекувано Челси со уште една убедлива победа против Динамо Киев се пласираше во четвртфиналето од Лигата на Европа. Во вториот осминафинален дуел, овој ...
| | веќе видена | слични

Против тројца полициски службеници ќе биде поведена дисциплинска постапка за настанот од 8 март, што за хрватски медиуми официјално го потврдило и хрватското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Веќе неколку дена главна тема во сите медиуми е Евровизија и настапот на нашата претставничка Тамара Тодевска. Имено, во финалето таа околу 45 минути беше на ...
сите 322 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 218 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 237 | | | веќе видена

Седница на која единствена точка на дневен ред е предлогот од претседателот на Собранието, Талат Џафери, за одземање на мандатот на Никола Груевски. Седницата ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бенфика сепак е подобра од Динамо Загреб, Севиља елиминирана во Прага (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: