Од труење со нелегален алкохол умреа 79 лица во Индија

2 копии

Најмалку 39 лица починаа, а 27 се разболеле во неколку села на северот од Индија откако испиле евтин фалш ликер кој содржи отровен метанол, соопштија денеска ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Централната индиска држава Мадја Прадеш постави нов Гинисов светски рекорд во неделата, откако 1,5 милион волонтери засадија повеќе од 66 милиони дрвја за само ...
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ќе го објави долгоочекуваниот план за решенија за барањата од петмесечните протести на „жолтите елеци“. Макрон ...
сите 217 | | | веќе видена

Како исходот од првиот круг на македонските претседателски избори ќе влијае на политичките елити, на вториот круг, и воопшто на политичката ситуација во ...
сите 340 | | | веќе видена

169 милиони деца на глобално ниво не се вакцинирани против мали сипаници, тврди УНИЦЕФ. Ова се деца кои не примиле прва доза од вакцината помеѓу 2010 и 2017 ...
сите 172 | | | веќе видена

Пјонгјанг се закани со „соодветен одговор” три дена откако Јужна Кореја и САД започнаа двонеделна заедничка воздушна вежба.Јужнокорејскиот „подмукол чин во ...
сите 150 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од труење со нелегален алкохол умреа 79 лица во Индија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: