Вистина

Заврши големиот европски музички спектакл Евровизија, која го има својот 64-ти победник! Данкан Лоренс, претставникот на Холандија, кој важеше за фаворит ...
сите 34 | | | веќе видена

Тамара Тодевска со својата изведба и пласман на 64-то издание на Евровизија, ја остави својата нација без здив како никогаш досега. За оние кои не веруваа дека ...
сите 191 | | | веќе видена

Во најновата сезона на „Пинкови ѕвездички – all stars“ каде се натпреваруваат кандидати од претходните сезони, имаме прилика да ја гледаме и Антониа Гиговска. ...
сите 18 | | | веќе видена

Некогашната „Ѕвезда на Гранд“, Милан Динчиќ Динча и неговата партнерка Јелена Секуловиќ вчера организираа голема свадбена прослава на која присуствуваа голем ...
сите 7 | | | веќе видена

Eдна од најпопуларните пејачки во регионот, Северина сношти официјално го промовираше својот 13ти албум насловен „Хало“. Промоцијата се одржа во еден познат ...
сите 4 | | | веќе видена

Во Тел Авив, Израел вечерва ќе се одржи финалето на Избор на песна за „Евровизија“. Во четвртокот беше одржaна втората полуфинална вечер на која настапи и ...
сите 207 | | | веќе видена

Ако јадевте лук, а треба да одите некаде, има трик како да не ви мириса здивот. Се што ви треба е да се напиете шолја топло млеко и мирисот ќе се неутрализира. ...
сите 119 | | | веќе видена

Свети Пелагија потекнуваше од градот Тарс, од видни и богати незна-божечки родители. Како млада слушна за Христос, па поверува во него. Во тоа време ...
сите 12 | | | веќе видена

Пејачката Тања Савиќ која некогаш важеше за една од најпопуларните „Ѕвезди на Гранд“, денес не е толку популарна како порано. Како што пренесува „Ало“, таа пее ...
сите 7 | | | веќе видена

next