ЦрноБело

 Складирањето на храната поттикнува многу прашања и грижи, особено кога станува збор за месните продукти. Секој вид месо има свој рок на траење во фрижидерот ...
сите 7 | | | веќе видена

 26-годишната раперка Карди Би тверкаше толку енергично, што комбинезонот попушти под притисокот. За време на настапот во шарен комбинезон, Карди Би остана со ...
сите 3 | | | веќе видена

 Дрејк им остава на продавачки по 100 долари бакшиш, Бибер дава пари на бездомници – дали е за слава или од дарежливост, причината за хуманите гестови на ...
сите 9 | | | веќе видена

 Престојував во едно мало гратче на југот од Германија и ги видов најрелаксираните мајки на светот. Таму немаше врескање како кај нас: „Дојди ваму!“, „Ќе те ...
сите 4 | | | веќе видена

 Атрактивната Ирина е комплетно посветена на мајчинските обврски, а Бредли релаксирано ужива во соло прошетки низ Њујорк. Ирина Шајк им се врати на ...
сите 31 | | | веќе видена

 Пинк е мајка на две мали деца, а очекувано, таа не е конзервативен родител, напротив ги воспитува слободоумно. Пејачката им дозволува на нејзиниот син и ...
| | веќе видена

 Високите температури сигурно ви претставуваат тешкотија при комбинирањето на деловни комбинации. Смислувањето стилски деловни комбинации во кои нема да ...
сите 4 | | | веќе видена

 Животот поминува додека да трепнеш. Многу пати сме ја слушнале оваа реченица, но ја земаме „здраво за готово“. Мислиме дека го имаме целото време на светот, ...
сите 3 | | | веќе видена

 Истражување од Харвард покажало дека милијарди луѓе ширум светот се соочени со недостаток од витамин Д. Избегнувањето на сончевата светлина, како и одредени ...
сите 5 | | | веќе видена

 „Имавме крштевка, многу луѓе го држеа и бакнуваа, некој од нив го заразил моето бебе со вирусот херпес“, вели загрижената мајка. Новороденче речиси ќе умрело ...
сите 2 | | | веќе видена

 Додека позирате ќе треба да балансирате на една нога, крајниот ефект дефинитивно е впечатлив. Бијонсе дефинтивно е кралица на позирањето. Таа знае како да ...
сите 2 | | | веќе видена

 Љубовни предизвици, промени на професионално поле, скриени игри - со што ќе се соочите денес? Прочитајте си го дневниот хороскоп и бидете подготвени за ...
сите 74 | | | веќе видена

next