Патарините ќе служат ЗА ДА СЕ ПЛАТИ ЗАЕМОТ ЗА ПАТАРИНИ


Патарините се „златната кокошка“ на Јавното претпријатие за државни патишта. Во последните 8 години приходите од патарини пораснале за 130%. Откако се зголеми ...
| | веќе видена | слични

Наместо да воведе плаќање по системот на вињетки како што има во многу држави во Европа, со што ќе се заштеди време, пари, а и трошоци за изградба на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За да не се запира автопатот кога ќе биде готов, како би се изградила патарина, Владата реши сега да распише тендер за изградба и на патарината „Арбиново“ на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Пред неколку дена директорот на Јавното претпријатие за Државни Патишта Зоран Китанов придружуван од министерот за транспорт и врски Горан Сугарески гордо ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 10. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Владата распиша тендер вреден 15,3 милиони евра за изградба на три нови патарини „Арбиново“ на автопатот Кичево-Охрид и ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Ниедна патарина нема да поскапи, туку ќе поевтини. Ова го изјави директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Зоран Китанов, во Кавадарци, запрашан да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 183 | | | веќе видена

Британската конзервативна партија ќе избира нов лидер меѓу Борис Џонсон и Џереми Хант, кој ќе биде и нов премиер на државата.По серијата гласања, Џонсон и Хант ...
сите 105 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Патарините ќе служат ЗА ДА СЕ ПЛАТИ ЗАЕМОТ ЗА ПАТАРИНИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: