Холивудската глумица: `Мојата кариера завршува, ќе му се посветам на сопругот`

Холивудската глумица, Камерон Дијаз неодамна изјави дека таа не сака да има потомство, односно не би сакала да има деца. Но, овој пат донесе уште една одлука. Таа става крај на својата кариера како глумица и ќе се посвети на шест години помладиот сопруг Бенџи Мејден. Познатата двојка е во брак од 2015 година, а Камерон ужива во секој ден поминат со него. Иако кога била млада не сакала да го промени својот статус, кога се запознала со Бенџи, после неколку месеци се одлучила да застане на "лудиот камен". Нивната венчавка се случила во домот на глумицата во Беверли Хилс. "Дејли Меил" ги пренесува зборовите на нејзината пријателка Селма Блер, која рекла дека Камерон повеќе нема да се занимава со глума. "Нема во план да се врати на филмското платно. Веќе е изморена, а со текот на времето и околностите се променија за неа. Неодамна разговаравме за некој идни проекти, но таа не е заинтересирана за нив. Животот ѝ е навистина одличен и навистина нема потреба да работи", рекла Блер. Приказната за повлекување ја ...
| | веќе видена | слични

Една од најпознатите холивудски актерки на средната генерација Камерон Диаз одлучи да се повлече од светот на филмот.Четириесет и пет годишната актерка сака да им се посвети на домот и семејниот живот со нејзиниот сопруг, 39-годишниот музичар Бенџи Маден.Актерката Селма Блер, инаку блиска пријателка на Диаз, наведе дека Камерон завршила со филмската индустија и дека нема намера да се врати на снимањата.Камерон Диаз последната улога ја одигра во музичката комедија „Ени“ во 2014 година.
| | веќе видена | слични

Камерон Дијаз ќе се посвети на сопругот - Крај со глумата... Холивудската актерка Камерон Дијаз објави дека на својата 45 година ја напушта работата. Ова е чудно, затоа што таа вели дека ќе се посвети на сопругот, а до неодамна постојано велеше дека не планира да креира фамилија. Камерон е во врска со 6 години помладиот музичар Бенџи Мејден, со кого е во брак од 2015 година. Таа го ужива секој момент со него.
| | веќе видена | слични

Нејзината пријателка Селма Блер изјавила дека Камерон и кажала дека завршила со филмската индустрија и дека не планира враќа на големото платно. Тие две заедно глумеле во филмот "The Sweetest Thing"  во  2002 година. -Бев на ручек со Камерон пред некој ден и зборувавме за тој филм. Би сакал да снимиме продолжение, но Камерон се повлече од актерството и беше само во фазон :„Завршив со тоа“. Таа и не мора повеќе да снима филмови, има убав живот и не знам што би можело да ја врати“, кажала Блер.  Камерон не снимала ниту еден филм од 2014 година кога во римејкот на "Annie" ја глумеше мис Ханиген. Сопругот го запознал токму таа година, а се венчале во 2015 година. -Камерон не сака да работи. Ќе ужива дома и во тоа што е домаќинка, а повеќе од се има желба да стане мајка. Во овој момент тие двајца би бие пресреќни кога би се случило чудо и би добиле дете“, кажал неименуван извор. Актерката изјавила дека од кога го има сопругот повеќе ништо друго не и е важно во животот. 
| | веќе видена | слични
2 копии

Една од најпознатите и воедно најбараните холивудски актерки, Камерон Дијаз, одлучи да се повлече од светот на актерството. Камерон Дијаз за тоа има едноставна причина – сака да му се посвети на домот и семејниот живот. За во целост да му се посвети на фамилијарниот живот со сопругот, 39-годишниот музичар Бенџи Маден, ѕвездата во филмовите „Sex Tape“, „The other woman“, „Charlie’s Angels“ и многу други, сега сака да биде само домаќинка. Една од најдобрите пријателки на 45-годишната американска мега ѕезда, исто така актерка Селма Блер, откива дека Камерон и кажала дека завршила со филмската индустрија, како и тоа дека не планира да се врати на големото платно. Последниот филм Камерон Дијаз го сними во 2014 година.
| | веќе видена | слични

Според тврдењата на нејзината блиска пријателка Селма Блер, Камерон Диаз решила да се повлече од актерството. Селма, веста ја откри случајно, додека зборуваше дека филмот во кој глумеа заедно „The Sweetest Thing“ ќе добие свое продолжение. -Имав ручек со Камерон пред некој ден. Се присетивме на филмот, за кој јас посакав да снимаме продолжение, но таа да се повлече од актерството. Звучеше како да завршила со тоа, изјави Селма. Последниот филм во кој Камерон глумеше беше „Annie“ во 2014 година. Од тогаш таа практикува да се најде под радарот на медиумското внимание и генерално ги избегнува настаните кои се одвиваат на црвениот тепих. Актерката која глумеше во повеќето блокбастери меѓу кои и „Charlie’s Angel’s“, „The Mask“ и „There’s Something About Mary“ се уште ги нема потврдено гласините, но нејзиното отсуство не е возможно да не се забележи.
| | веќе видена | слични

Камерон Дијаз има едноставна причина за одлуката да се повлече од светот на филмот– сака да се посвети на домот и семејниот живот. За да се посвети во целост на семејниот живот со шест години помладиот сопругот Бенџи Мајден, Камерон сака да биде само домаќинка. Една од најдобрите пријателки открива дека Камерон рекла дека завршила со филмската индустрија и нема намера да се врати на големото платно. Последниот филм Камерон Дијаз го снимаше во 2014 година, тоа беше музичката комедија Ени.
| | веќе видена | слични

Камерон Дијаз се повлекува од филмската индустрија. 45-годишната успешна актерка најавила дека заминува во пензија и нема намера повеќе да се врати на големото платно. Веста за „пензионирањето“ на познатата филмска глумица ја пренесе угледниот „Дејли Меил“ повикувајќи се на изјава на Селма Блер, блиска пријателка на Камерон, која истакнала дака целосно сака да му се посвети на семејството.
| | веќе видена | слични

Но, и покрај сите овие изјави и коментари, Блер истакнала дека нејзината колешка едноставно сака да се посвети на животот со сопругот Бенји Маден. „Толку од мене“, рекла Камерон Дијаз и најавила дека повеќе нема да глуми. Дијаз глумеше во десетици филмови од нејзината прва голема улога во „Маска“, но се чини дека повеќе не сака да го гледа своето име на билбордите. Самата 45.годишна глумица не го најави повлекувањето од Холивуд, но нејзината колешка од „Најслаткото нешто“, Селма Блер, алудираше на тоа. На предзабавата на Оскарите, Блер рекла: „Ручав со Камерон пред некој ден, си муабетевме за филмот. Јас би сакала да снимам продолжение, но Камерон се пензионира од глумата, таа рече ‘Толку од мене’. Мислам, не мора веќе да снима филмови, таа има доста одличен живот, не знам што ќе треба да се направи за да ја вратиме.“ Продуцентите не можеа да се наситат од Дијаз во 90.тите и 2000.тите години, ја ставаа во блокбастер-филмови како „Свадбата на мојот најдобар пријател“, „Има нешто со Мери“, „Лош учител“, „Она ...
| | веќе видена | слични

„Толку од мене“, рекла Камерон Дијаз и најавила дека веќе нема да глуми.Дијаз глумеше во десетици филмови од нејзината прва голема улога во „Маската“, но се чини дека повеќе не сака да го гледа своето име на билбордите.Самата 45-годишна глумица не го најави повлекувањето од Холивуд, но нејзината колешка од „Најслаткото нешто“, Селма Блер, алудираше на тоа.На предзабавата на Оскарите, Блер рече: „Ручав со Камерон пред некој ден, си муабетевме за филмот. Јас би сакала да снимам продолжение, но Камерон се пензионира од глумата, таа рече 'Толку од мене'. Мислам, не мора веќе да снима филмови, таа има прилично одличен живот, не знам што ќе треба да се направи за да ја вратиме.“Продуцентите не можеа да се наситат од Дијаз во 90-тите и 2000-тите години, ја ставаа во блокбастер-филмови како „Свадбата на мојот најдобар пријател“, „Има нешто со Мери“, „Лош учител“, „Она што се случува во Вегас“ и франшизите „Шрек“ и „Чарлиевите ангели“.Но, да бидеме искрени, глумицата родена во Калифорнија нема снимено ништо откако ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гостин во последниот блок на Студио 1 беше Дејан Саздовски пилот и експерт за цивилна авијација, кој со домаќинот Сашо Ордановски зборуваше на тема: Зошто ...
сите 215 | | | веќе видена

Кандидатката за претседателка од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на својот новоотворен Твитер профил започна хаштаг #СтевоИзвини. Во првиот таков твит ...
сите 213 | | | веќе видена

Британската Влада не може да предложи трето гласање за договорот за Брегзит, без да има промени во него, изјави денеска претседателот на Долниот дом на ...
сите 246 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп тврди дека е неправедно обвинет за масакрот во двете џамии на Нов Зеланд.Медиумите работат прекувремено за да ме обвинат ...
сите 233 | | | веќе видена

На тој начин се обидуваат да рашират страв и да го свртат вниманието од криминалот во кој што заглавија. СДСМ уништи се што значи право и правда. Две години ...
сите 289 | | | веќе видена

Денеска работните групи зборуваа за иднината на СЈО. На оваа тема во отвотеното Студио 1 телефонски се вклучи новинарот Антонио Крстевски кој е во ...
сите 155 | | | веќе видена

Охрид, 19. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и топло време во утринските часови со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Во ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Холивудската глумица: `Мојата кариера завршува, ќе му се посветам на сопругот`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: