Видео: Пандев е новиот херој на Интер

Во извонреден трилер натпревар со два престврти и пет погодоци, македонскиот репрезентативец Горан Пандев со гол во 88-мата минута му донесе четврт-финале на неговиот Интер во двомечот против минхенски Баерн... Минатогодишниот шампион во Лигата на шампионите започна фуриозно и поведе уште во 4-тата минута со погодокот на Ето. Следуваше пресврт и Баерн до полувремето со головите на Гомез и Милер поведе со 2:1. Во вториот дел, неискористените шанси на домаќинот ги казни Снајдер, а во финишот и Пандев за конечни 2:3, кои му донесоа четврт-финале на италијанскиот шампион. Погледнете го видеото со погодокот на Горан Пандев.
| | веќе видена | слични

Горан Пандев со брилијантниот гол кој го однесе Интер во четвртфиналето на ЛШ ги направи горди Македонците, навивачите, а и водителот на италијанската телевизија DirettaStadio 7Gold... Коментаторот Филипе Трамонтане и гостите во студиото полудеа од радост кога Пандев со гол за победа против Баерн Минхен од 3:2 ги однесе Нероазурите во четвртфиналето на ЛШ. Присутните во студиото со восхит ја коментираа асистенцијата на Пандев до Ето за водечкиот гол на Интер, се радуваа и за голот на Снајдер, но кога Пандев го постави конечниот резултат, направија голема прослава.
| | веќе видена | слични

Одлучувачкиот гол на Горан Пандев од осминафиналниот натпревар од Лигата на шампионите против Баерн Минхен освен на македонската јавност и на навивачите на Интер неизмерна радост донесе и во студиото на италијанската телевизија "DirettaStadio 7Gold". Коментаторот Филипе Трамонтане и неговите гости со огромни емоции го прославуваа секој постигнат гол на Интер. Со импресии зборуваа за асистенцијата на Пандев при првиот гол на нероаѕурите што го постигна Ето. Скокаа од радост на израмнувачкиот гол на Снајдер, но комплетно „полудеа“ од радост по победничкиот гол на нашиот Гоче. Како изгледаше сето тоа погледнете на видеото:
| | веќе видена | слични

Со една асистенција и победоносниот гол во 88. минута за 3-2 против Баерн во Минхен македонскиот репрезентативец на Интер му донесе пласман понатаму во ЛШ и можностза одбрана наланската титула Пандев го замолкна Минхен Горан Пандев со гол на самиот крај од мечот одигран на „Алијанц арена“ против Баерн во Минхен му донесе пласман на Интер во четврт-финалето на фудбалската Лига на шампионите (ЛШ). Актуелниот европски шампион со победата со 3-2 на гости стана вториот тим во историјата на ЛШ по Ајакс во 1996 година, кој успеал да се пласира понатаму по пораз во првиот меч на домашен терен. Првата средба заврши 1-0 за Баерн, вкупно по реваншот е 3-3, но Интер оди понатаму поради повеќе постигнати голови на гости. Самуел Ето со еден гол и две асистенции, Пандев со по еден гол и асистенција и неуморниот Весли Снајдер беа најзаслужните за триумфот на Интер. - Соиграчите и тренерот имаа верба во мене и кога не ми одеше најдобро. Играм на повеќе позиции во тимот и не сум тип на напаѓач што ќе постигне 20 или 30 гола ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот фудбалски интернационалец во редовите на италијанскиот Интер постигна решавачки гол во ЛШ на „Алијанц арената“, за кој вели дека е поважен дури и од тој постигнат на финалето од Светското клупско првенство Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев по пауза од три години и три месеци повторно погоди во меч од Лигата на шампионите. Пандев немаше дадено гол од 11 декември 2007 година кога беше прецизен на „Сантијаго Бернабеу“ против Реал Мадрид, во поразот на тогаш неговиот Лацио со 1-3. Оттогаш популарниот Гоче беше тивок во елитната лига, но неговиот завчерашен гол против Баерн одекна како бомба во целиот свет, бидејќи тој е најзаслужен за пресвртот што Интер го направи на „Алијанц арена“. Во 12. меч, точно по 730 минути игра за „нераѕурите“ во ЛШ, Пандев проработи кога најмногу му требаше на клубот. Погодокот против Баерн го смета за најзначаен во кариерата. - Ова е мој најважен гол во кариера. Поважен и од тој што го дадов во финалето на Светското клупско првенство. Го посветувам на моето ...
| | веќе видена | слични

Манчестер ј. заврши работа против Олимпик Марсеј на „Олд Трафорд“ Фудбалот е игра во која се вклучени 22 играчи и секогаш победуваат Германците. Така е с` додека не се појави Горан Пандев. Најдобриот македонски фудбалер е херојот на Интер : го постигна победничкиот гол за 3-2 на гостувањето кај Баерн Минхен. Актуелниот европски првак Интер ја продолжува одбраната на титулата во елитната Лига на шампионите. Пандев погоди во 88 минута, а Интер во германски стил го елиминира баварскиот гигант, покажувајќи дека не се предава до последниот свиреж. Се вратија во игра и, по негативата од 1-2 на полувремето, победија и се пласираа во четврт-финалето. Пандев беше стартер и покажа дека Леонарду не згреши што го стави во тимот. Струмичанецот најпрво асистираше за голот на Ето во 4 минута, а потоа стави точка на добрата игра со прекрасен гол по асистенција на Камерунецот. Откако ја заврши работата, Пандев беше заменет. - Ето ми даде одлична топка и требаше само да погодам. Не смеев да промашам. Им благодарам на сите во ...
| | веќе видена | слични

Голот на Пандев ги разбранува чувствата не само кај навивачите туку и кај сите играчи и членовите на стручниот штаб на Интер. Доколку Интер не поминеше понатаму, трагичар за „нераѕурите“ ќе беше голманот Цезар, кој прими кикс-гол во Минхен. По голот на Пандев, кај Цезар преовладале емоциите и Бразилецот почнал да плаче. - Кога Пандев го даде голот, почнав да плачам. Му благодарам на Господ и на моите соиграчи. Ќе бев многу разочаран доколку бевме елиминирани поради моите киксови, но ваквите работи ми помагаат да созреам - си призна голманот. И тренерот Леонарду не можеше да ги контролира емоциите, па влезе на теренот и се валкаше на тревата, прославувајќи со играчите, не можејќи да верува дека неговиот тим го направи невозможното. - Тешко ми е да го објаснам мечот. Најважно е дека имавме срце и дека победивме. Што да кажам за голот на Пандев. Среќен сум за него, бидејќи поминуваше еден тежок период изминативе месеци - рече Леонарду. И Панчев го фрли на колена Баерн По речиси точно 20 години Баерн Минхен ...
| | веќе видена | слични

Пандев го даде најважниот гол во кариерата Горан Пандев е личноста која вчера беше во центарот на вниманието на фудбалска Европа. Со неговиот гол постигнат во 88 минута актуелниот европски првак Интер го победи Баерн во Минхен со 2:3 и со вкупен резултат 3:3 и триумф поради повеќе дадени голови на гости го однесен својот тим во четврт-финалето. - Ова е најважниот гол во мојата кариера, повеќе отколку оној во финалето на Светското клупско првенство. По првото полувреме, никој не веруваше дека ќе победиме, но успеавме, бидејќи ние сме Интер. Го посветувам голот на моето семејство, децата, екипата и на навивачите, кои секогаш веруваа во мене и тоа, конечно, се исплатеше - изјави Пандев за "Скајспортс" по натпреварот. Македонскиот репрезентативец има само два погодоци во Серија А и тренерот Леонардо не му даде шанса на првиот меч и покрај повредата на Милито и забраната за настап на Пацини. Овојпат, бразилскиот стратег реши да го стави во стартната постава и Пандев почна да покажува дел од формата, што му ...
| | веќе видена | слични

Магијата на Горан Пандев на „Алијанц арена“ во Минхен беше пресудниот фактор за пласманот на Интер во четвртфиналето од Лигата на шампионите и задржувањето на шансите за одбрана на европската титула освоена лани. Со погодокот на македонскиот ас во 89. минута, „нероаѕурите“ славеа триумф над Баерн Минхен од 2-3, продолжувајќи ги настапите во елитното фудбалско клупско натпреварување. Пандев доби одлична топка од Ето и со левата нога ја смести топката во горниот десен агол од голот на Баварците. Во тој момент, замолкнаа сите на стадионот во Минхен, а фудбалерите на Интер се стрчаа во прегратка на својот спасител, „ил гранде Мачедоне“, Горан Пандев. Се радуваше и цела Македонија, урнебесно расположение го зафати неговиот роден град Струмица. - Беше неверојатно. Натпреварот се следеше во живо во кафулето на Пандев и сите до последен момент веруваа дека токму Гоче ќе го „реши“ Баерн. На крајот, неопислива радост, сите бевме во прегратки затоа што големиот Баерн падна на колена пред нашиот струмичанец - вели Митко ...
| | веќе видена | слични

Со неговиот погодок во 88. минута "нероазурите" славеа во драматичниот натпревар со Баерн во Минхен и ја продолжуваат борбата за одбрана на титулата. Манчестер Ј. очекувано славеше против Лион на Олд Трафорд Пандев го сруши Баерн (М) на "Алијанц Арена", Пандев спасител на Интер, Магија на Пандев, Италија со претставник благодарение на Пандев. Апенините, Италија, Милано, сите го слават името на репрезентативецот на Македонија и новиот херој за најверните фанови на актуелниот европски клупски шампион Интер, Горан Пандев. Со неговиот прекрасен погодок во 88 минута, Интер успеа во намерата да слави среде Минхен (3:2) и да го елиминира шампион на Германија, Баерн (М). Негативата која ја имаа на полувремето, делуваше екстра мотивирачки врз избраниците на Леонардо, кои во ниеден момент не покажаа дека предвреме се збогуваа со одбраната на титулата. - Игравме со срце. Многу сум среќен поради голот на Пандев, кој поминува низ еден тежок период. Уште поголема желба за победа имавме по грешката на Цезар, што додатно не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека Иран ќе се соочи со „голема сила“ доколку се обиде да направи што било против американските интереси на ...
сите 196 | | | веќе видена

До крајот на денов во планинските места ќе има услови за локален краткотраен пороен дожд и грмежи а има услови и за редок град а слична ќе биде ситуацијата и ...
сите 210 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 245 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 156 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 60 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Видео: Пандев е новиот херој на Интер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: