Трајковски „незапирлив“: Лирија со победа на гостувањето кај Куманово

Денес на програмата беа две средби од 17-тото коло во домашниот кошаркарски шампионат. Лирија со победа се враќа од гостувањето кај екипата на Куманово, натпреварот на крајот гласеше со резултат 87-90 за гостинската екипа. Резултати по четвртини: 21:30 / 19:20 / 21:16 / 26:24 Кај екипата на Куманово капитенот Луковиќ имаше одлична партија и постигна 28 поени за домашниот тим. Мандиќ исто така „брилјираше“ на паркетот забележувајќи фантастични 24 поени за Куманово, но сепак фантастичната игра на овие двајца поединци сепак не донесе победа за домаќините. Кај гостинската/победничка екипа се истакна Трајковски, најдобриот поединец генерално на теренот кој со своите 33 поени на натпреварот беше незапирлив и му донесе победа на својот тим од ова гостување. На вториот натпревар денес Фени Индустри со 76-61 на домашен терен беше поуспешен од екипата на Карпош Соколи. Резултати по четвртини: 25:17 / 20:18 / 20:18 / 11:8 Кај домаќините се истакна Богоев со 18 поени, додека пак кај гостите Мијовиќ беше најефикасен со ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Вардар Апаве пред своја публика во малата сала при “СРЦ Кале” успеа да го изненади тимот на Струмица, откако славеше победа од 68-56 (13-19, 19-17, 23-9 13-11). “Црвено-црните”, до само четвртата сезонска победа, дојдоа пред се благодарение на одлично одиграната трета четвртина, која ја добија во своја полза со плус 14 поени (23-9), што на крајот се покажа како клучна разлика во конечниот резултат. Најефикасен во денешната победа во тимот на Вардар Апаве беше Филип Кралевски со 13 поени, додека американскиот интернационалец Фришко Сандиџ оствари дабл-дабл учинок од 12 поени и исто толку скока. Во поразената екипа на Струмица најефикасен беше Александар Мареља со 18 поени.
| | веќе видена | слични

Одигран денешниот предвиден натпревар од 17-тото коло во домашниот кошаркарски шампионат. Вардар Апаве славеше на домашен терен над екипата на Струмица во рамките од 17-тото коло во домашниот шампионат со 68-56. Резултати по четвртини: 13:19 / 19:17 / 23:9 / 13:11 Кај Вардар Апаве се истакна Кралевски со 13 коша на натпреварот, додека пак најефикасен поентер кај противничкиот табор беше Мареља со 18 поени. Резултати 17-то коло: Работнички – Кожув 72:67 Фени Индустри – Карпош Соколи 76:61 Куманово – Лирија 87:90 Вардар Апаве – Струмица 68:56 Пелистер – Македонија Млади (утре / 15,00 часот) Tweet ПРОЧИТАЈТЕ СЛЕДНО: Погледнете ги мајсториите на Антиќ за победа над Денвер (ВИДЕО) Антиќ брилијантен за нов триумф на Атланта (ВИДЕО) Трајковски „незапирлив“: Лирија со победа на гостувањето кај Куманово Еврокупот на дофат: МЗТ Скопје се врати на победите! АБА лига: МЗТ Скопје пред важен натпревар со Широки „ЦПБ“ – играч плус на Работнички во победата над Кожув (ФОТО) Натпреварот во „Градски Парк“ почна со едноминутен ...
| | веќе видена | слични

Со мечот на Вардар и Струмица кој е закажан за 18 часот ќе се комплетира 17-то коло во домашниот кошаркарски шампионат. Кошаркарите на Струмица ја посакуваат победата на овој дуел со која би се израмниле по бројот на бодови со Куманово кој вчера загуби од Лирија со 90:87, бидејќи во следното коло ќе има тешка задача против лидерот на табелата Работнички кој во петокот славеше над Кожув со 72:67. Во останатите мечеви од 17-то коло Фени Индустри немаше проблеми со Карпош Соколи и славеше со 76:61. Последното 18-то коло на програмата е следниот викенд.
| | веќе видена | слични

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 187 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 245 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 156 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 69 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трајковски „незапирлив“: Лирија со победа на гостувањето кај Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: