Алфа ТВ

И во скопската котлина утре попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 14 до 30 степени. Времето утре во ...
сите 230 | | | веќе видена

Кинеското Министерството за одбрана денеска изјави дека е провокација тоа што две американски воени брода поминале блиску острови во Јужното Кинеско Море за ...
сите 13 | | | веќе видена

Дел од граѓаните сметаат дека забрана мора да има, со цел младите да не се охрабруваат да конзумираат алкохол, други велат дека без разлика на возраста, ...
сите 15 | | | веќе видена

Македонија ќе мора да ги смени учебниците по историја, вели во кус телефонски разговор за Алфа историчарот и шеф на бугарската екипа од мешовитата комисија- ...
сите 9 | | | веќе видена

Штип никако да го реши проблемот со кучињата скитници. Шугави и болни ги има на најфрекфентното место во градот. Штипјани стравуваат за својата безбедноста, ...
сите 6 | | | веќе видена

next