Штипјанец заспал со запалена цигара и се запалил

Ноќеска околу полноќ, во својата куќа во населбата ,,Баби,,изгорел шеесетитри годишниот Ѓорги Дончев.Се претпоставува дека причината за пожарот била неизгасната цигара. Од жарот на цигарата се запалила јамболијата со која што бил покриен Дончев. Од јамболијата со пламен била зафатена и постелината, теписонот и останатата покуќнина во собата.Соседите густиот чад од куќата го забележале дури петнаесет минути по полноќ и веднаш се јавиле во полиција.Интервенирала и екипа на ППЕ. Огнот бил бргу изгаснат, но шеесетитри годишниот Ѓорги Дончевски веќе бил мртов. Соседите велат дека тој живеел сам.
| | веќе видена | слични

Шеесет и тригодишниот штипјанец Ѓорѓи Д. во вторникот вечер го загуби животот откако заспал со запалена цигара и ги потпалил постелнината и креветот. Веднаш по пријавувањето на случајот интервенирале и Итната медицинска помош и пожарникарите, но било доцна да се стори што било. Пожарот бил локализиран и не ги зафатил другите станови во зградата во населбата Баби.Според МВР и СВР-Штип, Ѓорѓи најпрво се задушил, а потоа огнот го зафатил неговото мртво тело.
| | веќе видена | слични

Останато

Одолговлекувањето на разговорите за брегзит ќе има политичка и економска „цена“ за Унијата, па затоа Лондон треба да понуди јасен план за тој процес, изјави ...
сите 224 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски, денеска се сретна со граѓаните на главниот град, Скопје. На средбите со граѓаните низ ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штипјанец заспал со запалена цигара и се запалил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: